Porównanie zarobków Kubacki vs Lewandowski
Kategorie GwiazdyInnePolskaSport

Kubacki zarobił przez cały sezon mniej niż Lewandowski w jeden dzień! Szokujące zestawienie

Dawid Kubacki w pięknym stylu wygrał wczorajszy turniej i sięgnął po pierwsze miejsce. Jednak w porównaniu do piłkarzy, jego zarobki są bardzo niewielkie…

Porównanie zarobków Kubacki vs Lewandowski
Instagram

Nowy mistrz turnieju

Po wykonaniu swojego najlepszego skoku w karierze i pobicia rekordu skoczni, Dawid Kubacki zdeklasował rywali i wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni. Dzięki temu zdobył nagrodę pieniężną w kwocie 78 tys. zł, ponadto w bieżącym sezonie zarobił już ponad 148 tys. złotych.

Tegorocznym rekordzistą wśród skoczków jest Austriak Stefan Kraft, który zarobił ok. 323 tys. złotych. Jednak te kwoty to ledwo procent z tego, ile zarabia Robert Lewandowski czy inni piłkarze.

Dawid Kubacki zarobki
Instagram

Bycie piłkarzem to bardziej opłacalny zawód

Robert Lewandowski nie może narzekać na nudę czy brak zajęć. W Bayernie zarabia ponad 20 milionów euro rocznie (to przy obecnym kursie 84 mln zł!). Wynika z tego, że dziennie na jego konto wpada ok. 230 tys. złotych.

Porównując te kwoty z zarobkami Kubackiego, wynika, że Lewandowski dziennie dostaje więcej niż skoczek za cały sezon!

Porównanie zarobków Kubacki vs Lewandowski
Instagram

Dodatkowo Lewy nie tylko jest rozchwytywanym piłkarzem, ale także ma liczne kontrakty reklamowe oraz jest twarzą znanych marek. To podbija jego dzienny przychód do jeszcze większej kwoty. Piłkarze zarabiają zdecydowanie najwięcej jeśli chodzi o sport.

Przykładowo Grzegorz Krychowiak może się pochwalić przychodem 3 mln euro rocznie. Wszystko za sprawą kontraktu z Lokomotiw Moskwa z francuskiego PSG. Z kolei Michał Pazdan po podpisaniu kontraktu z Genclerbirligią Ankara zarobi 1 mln euro za każdy rozegrany sezon.

Popularność czy osiągnięcia? Co powinno stanowić główny argument, który decyduje o zarobkach sportowców?