×

Poród w samolocie! Kapitan lądował awaryjnie

Poród w samolocie Quatar Airlines, lecącym ze stolicy Kataru do Bangkoku, rozpoczął się w nocy z 3 na 4 lutego. Około trzeciej nad ranem na świat przyszedł zdrowy chłopczyk. 15 minut później kapitan wylądował awaryjnie na lotnisku w Kalkucie.

Poród w chmurach

Samolot, który 3 lutego wystartował z lotniska w Doha, był zatłoczony. Na pokładzie znajdowało się 352 pasażerów, nie licząc załogi. Nikt nie krył zdziwienia, gdy w środku nocy jedna z pasażerek, obywatelka Tajlandii będąca w zaawansowanej ciąży, nagle zaczęła rodzić.

Poród przyjął naprędce zorganizowany personel położniczy złożony z pięciu członków załogi i lekarza, który szczęśliwym trafem znalazł się na pokładzie samolotu. Około trzeciej w nocy na świat przyszedł zdrowy chłopczyk.

Awaryjne lądowanie

Kapitan samolotu zameldował o tym zdarzeniu, w trosce o zdrowie noworodka i jego mamy. Jak informuje „India Today”, otrzymał informację zwrotną z poleceniem awaryjnego lądowania w Kalkucie.

Samolot dotknął kołami płyty lotniska już o 3:15 czyli zaledwie kwadrans po narodzinach dziecka. W rozmowie z „The Independent” rzecznik prasowy katarskich linii lotniczych potwierdził, że na pokładzie jednej z maszyn doszło do porodu, co zmusiło pilota do nieprzewidzianego w planie lotu lądowania w Indiach.

Samolot wznowił swój lot do Bangkoku. Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane przekierowaniem. Wszystkim pasażerom zapewniono wsparcie po przylocie do Bangkoku, aby zapewnić sprawne połączenia z miejscem docelowym.

Porody w samolotach

Chociaż lekarze niezmiennie odradzają kobietom w zaawansowanej ciąży podróże samolotem, na pokładach linii lotniczych regularnie przychodzą na świat dzieci.

Poprzedni taki przypadek zdarzył się w lipcu ubiegłego roku. Dziecko przyszło na świat w samolocie lecącym z Doha do Bejrutu. W lutym zeszłego roku poród nastąpił w samolocie linii jetBlue lecącym z Puerto Rico na Florydę. Szefowie jetBlue, zachwyceni niecodziennym wydarzeniem, planują zmienić nazwę linii na imię dziecka, które przyszło na świat na pokładzie samolotu.

Źródła: turystyka.wp.pl, simpleflying.com, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij