×

5 przerażających lalek, których historie wywołują dreszcze na ciele. Z pewnością dziś nie zaśniesz!

Trzeba przyznać, że porcelanowe lalki mają w sobie coś niepokojącego. Niby zabawka, która powinna być subtelna, ale w głębi duszy czujemy niepokój, gdy koło niej przechodzimy. Reżyserzy filmowi niejednokrotnie przedstawiali nam tę postać w demoniczny sposób. Zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się takie domysły?

Poznaj pięć strasznych lalek, przez które na pewno dziś nie uśniesz

1. Okiku

Ta niewinnie wyglądająca lalka znajduje się w świątyni Mannenji w Iwamizawa w Japonii. Niech Cię jednak nie zwiedzie jej subtelny wygląd. Włosy lalki zostały niegdyś przycięte na krótkiego boba, ale szybko… odrosły aż do kolan! Od tego czasu regularnie wykonywany jest ten fryzjerski zabieg, który zawsze kończy się tak samo – włosy po prostu rosną! Według miejscowej legendy pewien chłopczyk kupił Okiku dla swojej umierającej siostrzyczki.

1

2. Mandy Morbid

Ta wiekowa lalka została przekazana do muzeum Quesnel w Kolumbii Brytyjskiej przez swojego właściciela, który czuł się bardzo nieswojo w jej otoczeniu. Do tego zarejestrował, że w domu działy się różne niepokojące rzeczy. Czasem zdarzało się, że słychać było w piwnicy krzyk dziecka, a gdy się schodziło, aby zobaczyć, co się tam dzieje, to nikogo nie było. Po tym, jak Mandy trafiła do muzeum, zaczęły ginąć obiady pracownicze z lodówki, a w szufladach można było odnaleźć zdjęcia zaginionych ludzi i różne dziwne przedmioty.

2

3. Titanic

To chyba najstraszniejsza lalka z całej tej listy. Zabawka należała do dziecka, które podróżowało na Titanicu. Wszyscy wiemy, jak zakończyła się historia związana ze statkiem. Niektórzy ośmielają się nawet insynuować, że mogła maczać w tym palce ta właśnie lalka. Według nich była opętana i tym samym doprowadziła do śmierci 49 dzieci.

3

4. Wyspa lalek

Znajduje się w Mexico City i jest chyba jedynym tego typu miejscem na świecie. W gruncie rzeczy towarzyszy temu bardzo smutna historia. Don Julian, który był pustelnikiem, mieszkał w szałasie na wyspie w Xochimilco. Twierdził, że został nawiedzony przez młodą dziewczynę, która utonęła w kanale i ona wybrała go do tego, aby uspokoić jej ducha. Zachowanie mężczyzny stawało się coraz dziwniejsze. Zaczął zbierać porcelanowe lalki, które zawieszał na drzewach, tłumacząc, że w ten sposób pomaga zmarłej dziewczynie. W 2001 roku doszło do tragedii. Don Julian utonął w tym samym kanale, w którym w tragiczny sposób zmarła dziewczyna. Ludzie twierdzą, że czasem słychać tak jakby szepty lalek i widać, jak otwierają i zamykają się ich oczy.

4

5. Lalka w Hougang

Została znaleziona przy ruchliwej drodze w Hougang w Singapurze z zawiązaną na oczach opaską i umieszczonym na niej arabskim napisem. Plotka głosi, że lalka jest opętana i ma zdolność do przemieszczania się. Właściciel zawiązał jej oczy po to, aby lalka nie mogła poruszać się po domu. Finalnie pozbył się jej, ponieważ nie mógł znieść ciągłej presji. Legenda głosi, że ten, kto rozwiąże lalce oczy, będzie przeklęty.

5

A czy Ty boisz się tych porcelanowych dam?

6

Może Cię zainteresować

zamknij