×

Poranny raport o koronawirusie 17.04. Mamy 296 nowych przypadków i 4 zgony

Poranny raport o koronawirusie 17.04. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych zakażeniach. Tym samym liczba pacjentów, u których wykryto koronawirusa wzrosła w Polsce do 8214. Zmarło kolejne 4 osoby z Covidem-19.

Koronawirus w Polsce

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o 189 nowych zakażeniach koronawirusem. Raport popołudniowy uwzględnił 147 nowych zachorowań. Ogólna liczba zakażonych wzrosła tym samym do 7918 (w tym osoby zmarłe: 314).

16 kwietnia łączna liczba hospitalizowanych pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19 wynosiła 2673. Objętych kwarantanną zostało 138 404. 866 osób uważa się za wyzdrowiałe.

Stopniowe łagodzenie obostrzeń

Rząd uznał sytuację za wystarczająco stabilną, by zacząć łagodzić dotychczasowe ograniczenia. Zostały one podzielone na cztery etapy.

Realizacja pierwszego etapu ma się rozpocząć 20 kwietnia. Obejmie ona zmiany w handlu, zwiększając liczbę osób jednocześnie przebywających w sklepie do czterech na kasę w sklepach do 100 m2. W sklepach o większej powierzchni będzie to osoba na 15 m2.

Ten sam przelicznik osoby na 15 m2 będzie również obowiązywał w miejscach kultu religijnego. Otwarte zostaną lasy, parki i bulwary, z których będzie można korzystać pod warunkiem zachowania dystansu społecznego, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła znowu wychodzić z domu bez opieki dorosłych.

Minister Łukasz Szumowski wydaje się wiązać wielkie nadzieje z obowiązującym od 16 kwietnia nakazem zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej i liczy na to, że powszechna dyscyplina w tym zakresie zmniejszy rozprzestrzenianie się wirusa. Z drugiej jednak strony nie można jeszcze oszacować, w jakim stopniu Polacy zastosowali się do ograniczeń obowiązujących w okresie wielkanocnym. Wpływ świąt na krzywą zachorowań będzie widoczny dopiero za kilka dni.

Poranny raport o koronawirusie 17.04

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie poinformowało o 296 nowych zakażeniach koronawirusem. Ogólna liczba chorych sięgnęła więc 8214.

Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą województw:
śląskiego (133),
dolnośląskiego (43),
wielkopolskiego (37),
kujawsko-pomorskiego (20),
małopolskiego (10),
podlaskiego (10),
opolskiego (8),
lubelskiego (8),
warmińsko-mazurskiego (8),
świętokrzyskiego (5),
zachodniopomorskiego (5),
podkarpackiego (5),
pomorskiego (4).

Niestety, odnotowano także kolejne 4 przypadki śmiertelne. Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych resortu zdrowia:

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Źródła: twitter.com, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij