×

6 porad, na które powinieneś uważać, jeśli chcesz zbudować szczęśliwy i długoletni związek

Porada poradzie nierówna. Podczas gdy rodzina i przyjaciele mogą udzielać Ci dobrych wskazówek, ktoś inny może udzielić Ci rady, która zniszczy Twój związek i nie tylko. Okazuje się jednak, że nawet najbardziej szczere słowa wypowiedziane z ust bliskiej Ci osoby mogą zrujnować dosłownie wszystko.

Są jednak porady, których psychologowie radzą unikać, jak ognia, jeśli chcemy, aby nasz związek nie odszedł w zapomnienie. Oto one:

1. „Pokaż jej, kto tu rządzi”

Partnerzy w związku powinni dzielić się odpowiedzialnością i to całkiem normalne, że każdy z nich od czasu do czasu odgrywa wiodącą rolę. Tylko wzajemne zrozumienie i szacunek partnerów może sprawić, że będziecie razem naprawdę szczęśliwi.

2. „Powinieneś znaleźć dla siebie kogoś lepszego”

Jeśli jesteś w związku tylko dlatego, że widzisz w nim jakieś osobiste korzyści, prawdopodobnie wszystko zmierza w złym kierunku. Takie rozwiązanie może ostatecznie doszczętnie zniszczyć Waszą relację lub rozpocząć toksyczny związek.

3. „Przeczytaj o czym piszą. Masz do tego prawo!”

Ingerencja w życie osobiste partnera – czytanie jego rozmów, śledzenie itp. – jest uważana przez specjalistów za pierwszy krok nadużyć w rodzinie. Mogą być one zarówno fizyczne, jak i emocjnalne. Nie słuchaj tego typu porad i nigdy nie pozwól, aby Twój partner stał się zakładnikiem Twojej zazdrości.

4. „Bądź cicho i nic nie mów”

Unikanie jakichkolwiek konfliktów w związku jest niemożliwe. Lepiej jednak rozwiązywać je natychmiast, gdy się pojawią. Nie tłum swoich uczuć i nie czekaj, aż pewnego dnia wybuchniesz, ponieważ spowoduje to znacznie więcej szkód. Nie graj ofiary. Zamiast tego omawiaj wszystko ze swoją drugą połówką.

5. „Patrz na mnie i się ucz”

Nauczanie na własnym przykładzie sprawdza się w przypadku dzieci, a nie w przypadku swojej drugiej połówki. Pamiętaj, że nie jesteś dzieckiem i nie powinieneś powtarzać czyjegoś zachowania. Kiedy nie możecie się dogadać, nie patrz na inne rodziny i nie kopiuj ich stylu życia. Nie oznacza to jednak, że masz ich nie obserwować, ponieważ dzięki temu możesz uniknąć błędów, które oni sami popełniają.

6. „Żądaj, aby Twój partner był romantyczny”

Psychologowie twierdzą, że w każdym związku jest pewien romantyczny okres, jednak nie zapominaj o tym, że partner nie zawsze będzie obdarowywał Cię pięknymi kwiatami i zabierał na wykwintne kolacje. Każda relacje ma swoje fazy rozwoju, a każda faza ma swoje wady i zalety.

Może Cię zainteresować

zamknij