×

Poradnik na Dzień Kobiet 2020. Co kupić, gdzie się wybrać i jak świętować?

Nadchodzi dzień, który może okazać się niezłą porażką dla źle przygotowanych mężczyzn. Oto poradnik na Dzień Kobiet 2020, który może pomóc!

Poradnik na dzień Kobiet 2020

Dzień Kobiet zawitał w Polsce w latach 70. w czasach PRL-u za czasów rządów Władysława Gomułki. Podkreślano wówczas, jak ważni są pracownicy żeńscy w różnych sektorach pracy oraz obdarowywano je goździkami. Później zaczęły dominować tulipany. Pomimo przemian ustrojowych święto pozostało i jest to niezwykle wyróżniające się święto w marcu.

Zwykle mężczyźni w tym dniu obdarowują kobiety prezentami oraz mniejszymi upominkami. To piękny gest, ale nawet tutaj drogi czytelniku łatwo popełnić błąd. Osobiście uważam, że ścięte kwiaty są pięknym, ale mało praktycznym prezentem. Ich koszt jest wysoki, a trwałość niezwykle krótka. Zdecydowanie lepszym wyborem jest żywa roślina w doniczce, którą obdarowana musi pielęgnować. To także dobry test przed adopcją zwierzaka. Jeśli roślinka padnie, to będziecie już wiedzieć, kto w domu zajmie się opieką nad czworonogiem. ?

Jeśli chodzi o słodkości, to warto rozpieścić kobietę i zakupić coś z „wyższej półki”, a nie zwykłe czekoladki z supermarketu. W większości miast znajdziecie sklepy ze słodyczami, które oferują przeróżne pyszności z całego świata. Może warto zaryzykować i kupić coś, czego nigdy nie jadła?

Praktyczny prezent jest najlepszy

Dlaczego? Bo jeśli będzie w użytkowaniu, to kobieta będzie pamiętać, że dostała go od was na Dzień Kobiet (a kobiety mają świetną pamięć). Tutaj zaczyna się trudniejsze zadanie, bowiem musicie przeprowadzić „śledztwo” i znaleźć przedmiot, który będzie jej potrzebny. Małe lusterko do torebki, termos, planer, może etui do telefonu bądź podstawka pod laptopa. Mistrzowie sztuki retoryki tak poprowadzą rozmowę z kobietą, że sama powie czego potrzebuje, jednocześnie nie zdradzając, że chcą go nabyć. ?

Alternatywą są także przedmioty „rozpieszczające”, czyli biżuteria i kosmetyki. Ozdoby nie powinny sprawić większego problemu w postaci kolczyków, bransoletki bądź naszyjnika. Chyba, że kupicie akurat ten element, który obdarowana nie nosi, bądź nie zorientujecie się, czy woli srebro czy złoto. Z kosmetykami jest większy problem i warto rozważyć zakup produktu, którego zwykle nie stosuje w postaci soli do kąpieli, olejku eterycznego bądź produktu do pielęgnacji skóry.

Wypadałoby wiedzieć, czym pasjonuje się nasza waćpanna. Może jest fanką jakiegoś filmu, gry wideo bądź zespołu muzycznego? Warto rozważyć także gadżety związane z jej zainteresowaniami.

Ewentualnie nie bójcie się zaszaleć i zaskoczcie swoją kobietę. Tylko nie przesadźcie, aby się nie „padła” z wrażenia?

via GIPHY

Jeśli kochasz, to po prostu bądź

Najważniejsze jednak szanowni panowie, aby być przy kobiecie. 8 marca wypada w niedzielę, więc przykro mi, ale nie znajdziecie dobrej wymówki. Tego dnia postarajcie się być dla swojej drugiej połówki i wykażcie się aktywnością, a nie „Kochanie pooglądamy dziś Netflixa”.

Przejdźcie się na spacer, wybierzcie na miasto lub spędźcie aktywnie czas, uprawiając sport bądź wspólną pasję. Jeśli czujecie się na siłach lub po prostu lubicie pracę w kuchni, to przygotujcie coś pysznego. Pamiętajcie drodzy panowie! Kobieta też jest zła, jeśli jest głodna!

via GIPHY

Warto w tym dniu także pamiętać o innych ważnych kobietach w waszym życiu. Wasza mama, babcia bądź siostra. Zwróćcie uwagę na nie, bo kto wie może właśnie tego dnia warto byłoby je odwiedzić i gdzieś zabrać.

W tym dniu w sporej części miast organizowane są wszelakie imprezy bądź atrakcje dla pań. Warto także rozważyć taką możliwość i wybrać się, aby wspólnie się pobawić, pośmiać czy powygłupiać. Otwarte będą również ciekawe wystawy muzealne bądź wystawiane będą kobiece spektakle w teatrach. Trzeba się zorientować, jakie wydarzenia zostały zaplanowane w danym mieście.

A na koniec najważniejsza porada — Dzień Kobiet jest tylko raz w roku. To nie oznacza, że tylko wtedy trzeba się starać i zwracać uwagę na kobietę. Po prostu 8 marca jest wyraźnym przypomnieniem dla tych najbardziej opornych??

Poradnik na dzień Kobiet 2020
Pixabay
Poradnik na dzień Kobiet 2020
Pixabay
, gk24.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować