×

Poradnik „karania” dzieci zawiera szokujące wytyczne dla rodziców. To instrukcja jak bić dzieci!

Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.) – czytamy. Poradnik karania dzieci jest już w Polsce, a to za sprawą Wydawnictwa Słowo Prawdy, które wprowadziło na polski rynek książkę Pasterz serca dziecka. Trudno uwierzyć w to, co jest w niej napisane…

Fragmenty poradnika opublikowała w sieci Magdalena Komsta, psycholożka i autorka bloga Wymagajace.pl. Kobieta walczy o wycofanie książki. Jej treść jest szokująca!

Poradnik karania dzieci już w Polsce

Pasterz serca dziecka to książka napisana przez Tedda Trippa – pastora i – jak twierdzi wydawnictwo – cenionego specjalisty w zakresie wychowywania dzieci.

Książkę na polski rynek wprowadziło Wydawnictwa Słowo Prawdy, będące wydawnictwem Kościoła Chrześcijan Baptystów z siedzibą w Warszawie. Skąd wziął się pomysł na taką publikację?

Opublikowane w sieci fragmenty książki są szokujące. Według autora tak powinna wyglądać przykładowa rozmowa z dzieckiem:

– Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda?
– Tak
– Nie zrobiłeś tego, co kazałem.
– Tak.
– Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa.

Następnie należy poinformować dziecko ile klapsów dostanie i… usunąć rzeczy, które mogą zneutralizować karę, np. pampersa.

Książka sugeruje, że w podobny sposób należy karać już bardzo małe dzieci. Co ciekawe, pastor na łamach książki ostrzega rodziców słowami:

niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie.

Na podstawie fragmentów Pasterza serca dziecka można pokusić się o stwierdzenie, że ta publikacja to instrukcja „poprawnego” bicia dzieci.

Wydawnictwo wstrzymuje sprzedaż

Po tym, jak blogerka upubliczniła fragmenty książki, w sieci zawrzało. Chce mi się płakać jak to czytam, Chryste Panie, co za dewiant to pisał – piszą internauci.

Wydawnictwo Słowo Prawdy umieściło na Facebooku oświadczenie o takiej treści:

Sprawą zajął się Rzecznik praw dziecka – Mikołaj Pawlak. Według informacji Polsat News, Biuro Rzecznika podejmie natychmiastowe działania, aby zablokować sprzedaż książki.

Poznanie Boga przez bicie?

Na stronie wydawnictwa czytamy:

(…) nieprzerwanie publikujemy książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

Według autora książki, karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka. Pastor sam jest ojcem trójki dzieci oraz dziadkiem siedmiorga wnucząt.

Według pastora Roberta Miksa ze Zboru Kościoła Baptystów w Gdańsku, dzięki książce Pasterz serca dziecka rodzice dowiedzą się, jak prawda Ewangelii może zmienić nie tylko zachowanie dziecka, ale całe jego życie.

Jaka będzie decyzja dotycząca dalszych losów książki?

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.wprost.pl, zneutralizowac-kare.html, slowoprawdy.pl
Fotografie: Pixabay.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij