Kategorie Inne

Dała kelnerce 20 zł napiwku. Gdy po chwili usłyszała jej rozmowę, zażądała zwrotu pieniędzy

Każdy z nas częściej bądź rzadziej jada na mieście. Nie ma w tym nic złego, w końcu nie każdy ma czas i umiejętności, by gotować posiłki w zaciszu własnego domu.

A jak się ma sprawa napiwku? Zostawiacie je, gdy jecie poza domem? Do redakcji Papilot napisała czytelniczka, dzieląc się sytuacją, która spotkała ją w restauracji.

Kobieta jest wręcz zażenowana postawą kelnerki. Ale od początku:

Bardzo doceniam ludzi, którzy pracują w ogólnie pojętych usługach. Handel, gastronomia, salony fryzjerskie i tym podobne branże. Sama chyba nie miałabym nerwów, żeby użerać się z niektórymi klientami. Rodacy bywają trudni w obyciu.

Mnie pod tym względem chyba nie ma czego zarzucić. Kiedy jestem w restauracji, traktuję obsługę z dużą kulturą. Uśmiecham się, nie ponaglam i doceniam, kiedy dobrze pracują. Tym razem miało być tak samo, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie.

Dała kelnerce 20 zł napiwku. Gdy po chwili usłyszała jej rozmowę, zażądała zwrotu pieniędzy
Pixabay

Pierwszy raz zrobiłam coś takiego i wcale nie czuję wyrzutów sumienia. Akurat ta kelnerka zasłużyła na takie potraktowanie.

Byłam z koleżanką w knajpce. Zjadłyśmy, wypiłyśmy, więc poprosiłam o rachunek. Zajmowała się nami sympatyczna dziewczyna. Bardzo ogarnięta i to ona pomogła nam wybrać coś z menu. Zapłaciłam kartą, a jej wręczyłam 20 zł za fatygę.

Dała kelnerce 20 zł napiwku. Gdy po chwili usłyszała jej rozmowę, zażądała zwrotu pieniędzy
popularne.pl

Siedziałyśmy jeszcze przez chwilę po opłaceniu rachunku. Miałyśmy się już zbierać, kiedy usłyszałam rozmowę naszej kelnerki z koleżanką. W naprawdę paskudny sposób skomentowała wejście do lokalu dziewczyny przy tuszy. Na pewno padło słowa „locha”.

Nienawidzę takiego traktowania innych i nie pozwolę na to. Zwłaszcza, kiedy żyjesz z obsługi ludzi. Machnęłam na nią i zażądałam zwrotu napiwku. Zrobiła głupią minę i po chwili zastanowienia oddała. Wtedy wyszłam, bo nie chciałam siedzieć tam ani minuty dłużej.

Uważam, że nie mogłam się inaczej zachować. Niech to będzie dla niej nauczka.

Aleksandra

Uważacie, że Ola słusznie postąpiła?

Źródło: papilot.pl | Fotografie: popularne.pl, Pixabay | Miniatura wpisu: popularne.pl
Tagi: