×

Popołudniowy raport o koronawirusie. Czy znów padł smutny rekord?

Rano 24 maja Ministerstwo Zdrowia znów podało alarmująca liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Zapowiadało się, że niedziele może stać się jednym dni o najwyższym przyroście pacjentów od początku pandemii. Sprawdź, jaka ostatecznie jest dzienna liczba zachorowań.

Koronawirus w Polsce

Kiedy rano 24 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych zakażeniach koronawirusem, wydawało się, że niedziela idzie na rekord. Powyżej 300 zachorowań do południa to naprawdę sporo. Obawy wydawały się tym bardziej uzasadnione, gdyż przez minione dni obserwowaliśmy w Polsce tendencję wzrostową nowych zakażeń.

W minionym tygodniu odnotowano trzeci i piąty najtragiczniejszy dzień od początku pandemii. W piątek wykryto 476 nowych zakażeń, trzeci najwyższy wynik od czasu wprowadzenia stanu epidemii, zaś dwa dni wcześniej potwierdzono 471 pozytywnych testów, co oznacza piąty najwyższy wynik.

Na razie nikt nie podjął się oceny, czy zwyżkująca krzywa zachorowań ma związek z wprowadzonym 18 maja trzecim etapem odmrażania gospodarki. Tego dnia działalność wznowiły salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także lokale gastronomiczne w trybie stacjonarnym.

Jednak zarówno minister zdrowia jak i minister rozwoju już przy okazji wprowadzania pierwszego etapu ostrzegali, że jeśli liczba zakażeń zacznie rosnąć, to znów wszystko pozamykają.

Raport o koronawirusie 24.05.2020

Do porannej liczby 305 nowych zakażeń trzeba dodać 90 przypadków z popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia, żeby otrzymać dzienną liczbę zakażeń. Po podsumowaniu wychodzi, że w niedzielę 24 maja odnotowano łącznie 395 nowych pacjentów z koronawirusem. To oznacza, że liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 21 326 od początku pandemii.

Nowe przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (24),
– łódzkiego (23),
– mazowieckiego (20),
– dolnośląskiego (11),
– małopolskiego (5),
– pomorskiego (2),
– podlaskiego (1),
– świętokrzyskiego (1),
– kujawsko-pomorskiego (1),
– podkarpackiego (1),
– lubuskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym raporcie poinformowało ze smutkiem o śmierci 1 pacjenta chorego na COVID-19.

Źródła: tvn24.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować