×

Kołobrzeg: Śmigłowiec LPR lądował na plaży. Zabrał poparzonego mężczyznę

Do jednej z nadmorskich restauracji wezwano pogotowie. Szybko okazało się, że poparzony mężczyzna w Kołobrzegu potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Poparzony mężczyzna w Kołobrzegu

Jak podaje serwis e-kg.pl, w minioną niedzielę 4 lipca doszło do wypadku w jednej z kołobrzeskich restauracji. W wyniku nieszczęśliwego wypadku 35-latek podczas pracy w kuchni poparzył się wrzątkiem.

Do poszkodowanego wezwano pogotowie. Jednakże ratownicy szybko stwierdzili, że obrażenia, jakich doznał mężczyzna, są na tyle poważne, że wymaga on natychmiastowej pomocy w szpitalu. W związku z tym wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten wylądował na plaży w Kołobrzegu. Następnie poparzonego przetransportowano do szpitala drogą powietrzną.

Nagranie z chwili odlotu śmigłowca medycznego można obejrzeć poniżej:

Korytarz życia

W związku z niedzielnymi wydarzeniami ratownicy medycznymi wraz z policjantami zaapelowali do turystów spędzających czas nad morzem. Przypomnieli o zachowaniu ostrożności, a podczas wybierania miejsca na plaży o zostawieniu wolnej przestrzeni. W takich sytuacjach, jak opisana powyżej, liczy się każda chwila!

Szukając miejsca do odpoczynku na plaży, miejmy świadomość tego, aby zostawić służbom wolny pas biegnący przez środek plaży o szerokości 5 metrów.

– powiedział sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Niestety niejednokrotnie odpoczywający zapominają o kwestiach bezpieczeństwa oraz transportu. Służby medyczne praktycznie co roku mają sytuacje, że tracą cenny czas, przeciskając się przez tłumy turystów. Czasami minuty decydują o czyimś życiu. Nie warto ich marnować.

Do podobnych sytuacji dochodzi także na drodze. Słysząc pojazd uprzywilejowy, warto zjechać na te kilka czy nawet kilkanaście sekund na pobocze. Dla nas to kwestia momentu, dla kogoś, kto potrzebuje pomocy kwestia życia lub śmierci.

Źródła: turysci.pl, www.onet.pl, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij