×

Posiniaczony, 8-miesięczny niemowlak trafił do szpitala. W tym stanie przywieziono go z domu

Dziecko jednej z łódzkich rodzin trafiło do szpitala po tym, jak podczas awantury rodziców doszło do pobicia 8-miesięcznego chłopca. Ostatecznie maluch z licznymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Z wstępnych ustaleń lekarzy wynika, że dziecko nie miało innych śladów, które świadczyłyby o tym, że rodzice znęcali się nad nim już wcześniej.

Policjanci z V Komisariatu zostali wezwani około godziny 3 w nocy do jednej z kamienic, gdzie miała się odbywać głośna awantura – wyznaje podkomisarz Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, 35-letni mężczyzna i jego 35-letnia partnerka byli kompletnie pijani – oboje mieli po około 2 promili alkoholu w organizmie. To wtedy policjanci zauważyli niepokojące sińce na głowie dziecka.

Na miejsce wezwali pogotowie, które zabrało chłopca do szpitala, podczas gdy pijani rodzice trafili do aresztu.

Kobieta miała obrażenia na ciele wskazujące na przemoc. Wcześniej pod tym adresem nie było interwencji policji, a rodzina nie była objęta procedurą niebieskiej karty – wyznaje Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zdrowiu i życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast zatrzymani rodzice zostaną przesłuchani dopiero, gdy wytrzeźwieją.

Może Cię zainteresować

zamknij