×

Okrutna pomyłka lekarzy przy zabiegu in vitro. „Brak mi słów, by opisać jakie to bolesne”

Para z Nowego Jorku rozpaczliwie chciała zostać rodzicami. Niestety kolejne próby nie przynosiły rezultatów. W końcu zdecydowali się skorzystać z metody in vitro, na którą wydali tysiące dolarów. Kobieta co prawda w końcu zaszła w ciążę, ale urodziła dzieci innej pary.

W końcu mieli zostać rodzicami

Do makabrycznej pomyłki doszło w klinice leczenia niepłodności w Stanach Zjednoczonych. Para wdała 100 tys. dolarów na próby zajścia w ciążę. W końcu się udało, a kobieta miała urodzić bliźniaczki. Po 9 miesiącach na świat rzeczywiście przyszła dwójka dzieci, jednak nie dziewczynek, a chłopców.

Niewyobrażalna pomyłka lekarzy

Okazało się, że lekarze popełnili straszny błąd. Po testach genetycznych wyszło na jaw, że dzieci należą do dwóch innych par. Ostatecznie musieli oddać dzieci ich biologicznym rodzicom. Teraz pozywają klinikę.

Udokumentowano inne przypadki takich pomyłek

Podobnej sytuacji doświadczyło inne amerykańskie małżeństwo. Carolyn i Sean Savage w 2009 roku skorzystali z metody in vitro, ale nie byli rodzicami biologicznymi dziecka, które urodziła kobieta:

Człowiek tak się cieszy, że w końcu przyszła ta chwila, i wtedy dzieje się coś takiego. To bardzo bolesne. Brak mi słów, żeby opisać, jak bardzo nieakceptowalna jest ta sytuacja. Temu da się zapobiec, trzeba tylko przestrzegać protokołów i traktować je poważnie

To zdarza się dość często

Co gorsza, według specjalisty Jake’a Andersona, takie błędy w klinikach leczenia bezpłodności wcale nie zdarzają się rzadko. Niestety lekarze nie zawsze zachowują przy pracy odpowiednią ostrożność i skazują na dramatyczne przeżycia wiele par.

Nawet nie chcemy sobie wyobrażać, przez co musi teraz przechodzić para z Nowego Jorku.

________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij