×

Zrezygnowała z lotu, na który długo czekała, aby pomóc mężczyźnie, na którego nikt nie zwracał uwagi

Shaina Murry zimą 2016 roku czekała bardzo długo na swój lot. Była już tym faktem zirytowana. Stało się jednak coś, co doprowadziło do tego, że kobieta wsiadła w jeszcze późniejszy samolot. Zrobiła to dobrowolnie i wynikało to z jej potrzeby serca. Inspirująca historia, która zaraża pozytywną energią i warto podzielić się nią z przyjaciółmi.

Shaina siedziała tak jak wszyscy w poczekalni i przeglądała coś w swoim telefonie. Nagle kątem oka zauważyła leżącego na ziemi mężczyznę. Było to dość dziwne, dlatego się tym zainteresowała.

Było jasne, że coś jest z nim nie tak. Szybko zdałam sobie sprawę, że muszę mu pomóc i szczerze dziwiłam się, że nikt poza mną tego nie zrobił.

Podeszłam do niego na tyle blisko, że mogłam swobodnie z nim rozmawiać. Cały czas tylko powtarzał, że nie może spóźnić się na lot. Dowiedziałam się także, że ma na imię Will. Z jego zachowania udało mi się wydedukować, że może cierpieć na autyzm. To pomogło mi podjąć jakiekolwiek kroki.

AFD Medic 9 Ford E-450 Ambulance

Spytałam się, czy ma kogoś, do kogo powinnam zadzwonić. Dał mi wtedy numer do swojej mamy. Nie wahałam się ani chwili. Na miejscu pojawili się sanitariusze i czułam się spokojna, że Will jest pod dobrą opieką.

Okazało się, że załoga nie pozwoliła mu lecieć z racji tego, że nic nie jadł i nie pił. Wszyscy bali się, że to pogłębi jego lęk na pokładzie samolotu.

Gdy już wiedziałam, co mu dolega, zdecydowałam się zjeść razem z nim posiłek i dopilnować, aby się napił. Czekała go długa droga, a widać, że zależało mu na locie. Po prostu chciałam pomóc.

Shaina zrezygnowała ze swojego lotu, aby dopilnować osoby, która czuła się zagubiona.

Nie oceniała, nie krytykowała, tylko wyciągnęła pomocną dłoń. Jak widać Will nie potrzebował wiele. Liczyło się wsparcie i zrozumienie. Tak prosty gest, a zmienił tak wiele. Pamiętajmy, że wśród nas są ludzie, dla których czynności, które my wykonujemy automatycznie, dla nich są ogromnym wysiłkiem.

Polecane

Może Cię zainteresować