×

Dał 71-letniej bezdomnej prezent na Święta. Staruszka długo zapamięta ten gest

Bezdomność jest ogromnym problemem w wielu krajach. Tysiące osób nie ma dachu nad głową i możliwości kupienia ciepłego posiłku. To co dla wielu z nas jest codziennością, dla innych jest tylko odległym marzeniem.

Bezdomna kobieta

Trójka znajomych, którzy na co dzień pracują jako budowniczy, postanowili pomóc 71-letniej bezdomnej kobiecie. 43-letni Roger Hartigan i jego koledzy Joe Rich i David Harrison, udali się na przyjęcie bożonarodzeniowe w centrum Bristolu, lecz gdy zobaczyli biedną i zmarzniętą staruszkę, natychmiast postanowili pomóc.

In town with the lads and we came across this old lady who is 71,she had no money and no where to sleep,so after 18yrs we just chipped in for her fags etc and paid for a taxi and a nice hotel for the night x

Opublikowany przez Roger Hartigan na 15 grudnia 2017

Wolny był tylko luksusowy hotel

Roger zaczął rozmawiać z kobietą, która próbowała zrobić sobie schronienie z plastikowych reklamówek. 43-latek dał kobiecie pieniądze i poczęstował ją papierosami. Chciał też złapać staruszce za taksówkę i za wynajęcie pokoju hotelowego, jednak nikt nie chciał się zatrzymać, dlatego trójka znajomych postanowiła zapytać w pobliskich placówkach czy znajdzie się gdzieś wolny pokój.

Chłopaki pobiegli do przodu poszukać pokoju, a ja zostałem w tyle, niosłem tej kobiecie reklamówki z rzeczami i rozmawiałem. Nagle okazało się, że jest miejsce w jednym z luksusowych hoteli. Poszliśmy do Hotelu Radisson i zarezerwowaliśmy pokój

Los staruszki stał się priorytetem

Roger postanowił, że w Święta Bożego Narodzenia nikt nie zasługuje na taki los i 71-latka nie może w taki dzień spać na ulicy. Okazało się, że kobieta od 18 lat jest bezdomna i tuła się z miejsca na miejsce.

Ta kobieta była taka delikatna i krucha – nie mogliśmy jej tak po prostu zostawić

Mężczyźni zapłacili 145 funtów za hotel dla staruszki, która była bardzo zdziwiona tym co właśnie się wydarzyło. Kobieta nie mogła uwierzyć, że przypadkowi przechodnie postanowili uczynić tak wspaniały gest.

W Polsce jest ponad 33 tysiące osób, które nie mają dachu nad głową.

Bezdomność maleje, jednak wciąż ta liczba jest bardzo wysoka. Jeśli spotkasz na ulicy osobę, pomóż jej i zrób coś dobrego dla innych. Nawet najmniejszy gest może sprawić komuś ogromną radość. Zwłaszcza w tym świątecznym okresie.

Polecane

Może Cię zainteresować