×

Tragedia we Włoszech! Polski kierowca zamordowany na parkingu

Polski kierowca zamordowany na parkingu. Włoskie media donoszą o dramatycznych wydarzeniach, do jakich doszło na terenie ich kraju. W związku z tym aresztowano trzy osoby.

Polski kierowca zamordowany

Jak podały dzisiaj włoskie media, do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę (30.05) na parkingu w miejscowości Legino:

Polski kierowca ciężarówki został śmiertelnie ugodzony nożem podczas awantury z innymi kierowcami w rejonie Savony w Ligurii na północy Włoch.

Inny kierowcy, którzy zobaczyli ciało Polaka w kabinie tira, wezwali pogotowie. Przybyli na miejsce ratownicy od razu podjęli próbę reanimacji. Jednak mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca ugodzony w tętnicę piszczelową stracił bardzo dużo krwi.

Kim byli zamachowcy?

Policja przesłuchała świadków. Opowiedzieli oni o konflikcie, do którego miało dojść między zagranicznymi kierowcami. Funkcjonariusze aresztowali trzy osoby. Ich narodowość pozostaje nieznana.

Jednak, jak podaje dziennik z Ligurii Il Secolo XIX, w awanturze udział wzięli Rosjanie bądź Ukraińcy.

To nie pierwszy taki atak

Na początku roku media obiegła informacja o śmierci Polaka we Francji. Zginął z rąk islamskiego nożownika, bo stanął w obronie żony. Atak miał miejsce w piątek 3 stycznia około godziny 14:00 czasu lokalnego w parku Hautes-Bruyères w miejscowości Villejuif. Napastnik szukał potencjalnych ofiar i znalazł w postaci dwójki seniorów. W czasie napaści wykrzykiwał „Allah Akbar” i próbował pozabijać jak najwięcej osób.

Ostatecznie został zastrzelony przez policję, albowiem istniało ryzyko, że posiada ładunki wybuchowe.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować