×

Polski kierowca był w rezydenci Balmoral, gdy umierała królowa! Wiadomo, co tam robił

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Jednak jeszcze przed ogłoszeniem informacji o jej śmierci, telewizja BBC prowadziła transmisję na żywo spod zamku Balmoral w Szkocji, w którym przebywała brytyjska monarchini. Telewizja na bieżąco przekazywała informacje o stanie jej zdrowia. W pewnym momencie z rezydencji wyjechała ciężarówka, a operator kamery zrobił zbliżenie na kabinę pojazdu. Można było w niej zauważyć szalik z napisem „Polska” oraz tabliczkę z imieniem „Paweł”. Szybko pojawiło się pytanie, co polski kierowca robił w zamku Balmoral?

Polski kierowca w zamku Balmoral

Najdłużej panująca brytyjska monarchini Elżbieta II zmarła 8 września w swojej letniej posiadłości w Balmoral w Szkocji. Jednak, gdy tylko pojawił się komunikat Pałacu Buckingham o pogarszającym się stanie zdrowia 96-letniej królowej, a członkowie rodziny królewskiej zaczęli zjeżdżać do zamku, BBC przerwało planowaną ramówkę.

Telewizja postanowiła bowiem prowadzić transmisję na żywo spod posiadłości, w której wówczas przebywała władczyni. Pod pałacem zaczęli się gromadzić również zaniepokojeni Brytyjczycy.

Tego dnia oczy wielu ludzi były skierowane właśnie w stronę Balmoral. Nic więc dziwnego, że widzom nie umknął fragment wyemitowany przez stację BBC, na którym widać, jak z rezydencji, w której królowa spędziła swoje ostatnie chwile, wyjechała charakterystyczna ciężarówka.

Operator kamery w pewnym momencie zrobił zbliżenie na kabinę, w której można było zauważyć szalik w naszych narodowych barwach z napisem „Polska” oraz tabliczkę z imieniem „Paweł”.

Gdy udostępniono to nagranie na Twitterze, w sieci zawrzało. Internauci zaczęli się zastanawiać, co „polska ciężarówka” robiła w zamku Balmoral i kim jest tajemniczy Paweł?

Kierowca z Polski zasłynął w mediach społecznościowych i rozsławił nasz kraj. Polskie akcenty w samochodzie nie umknęły widzom. Szybko je wychwycili. Udało się również ustalić, że kierowca o imieniu Paweł po prostu dostarczał do pałacu żywność.

Reakcje internautów zwalają z nóg

W każdy inny dzień ciężarówka z polskimi akcentami pewnie nie zwróciłaby niczyjej uwagi. Jednak nagłe zbliżenie na samochód wyjeżdżający z zamku w Balmoral operatora kamery BBC, która relacjonowała o stanie zdrowia królowej Elżbiety II tak zaskoczyło internautów, że nie mogli zostawić tego bez komentarza.

Jeden z brytyjskich użytkowników Twittera, który umieścił w sieci sławny już fragment telewizyjnej relacji, napisał:

Przepraszam, ale kamera BBC robiąca zbliżenie na polski samochód dostawczy z jedzeniem mnie rozłożyła. Czego oni się tam spodziewali, że prowadzi królowa? A może Meghan Markle?

Polscy internauci zauważyli, że polski był tylko kierowca, a nie samochód i ironizowali, że „Polacy są wszędzie”.

Dziwicie się, że pałac woli kuchnię polską od własnej?

– napisał jeden z nich.

A ktoś inny dodał:

To znaczy, że zdrowe, polskie jedzenie gościło na stole królowej Elżbiety

Byli też tacy, którzy próbowali wyjaśnić zachowanie operatowa kamery:

Myślę, że kamerzysta zrobił zbliżenie, żeby się wyostrzyć, nie wiedząc, że to transmisja na żywo.

Źródła: www.plotek.pl, www.o2.pl, www.se.pl, plejada.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter/BBC (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij