×

Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie

To już oficjalne. Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zawodnicy i sztab o decyzji dowiedzieli się z… Twittera.

Polscy skoczkowie wykluczeni z konkursu

Polskę w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni miało reprezentować siedmiu zawodników. Wybrańcami trenera Michala Dolezala byli: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Maciej Kot.

Jednakże w niedzielę (27 grudnia) polska reprezentacja otrzymała wyniki testów na koronawirusa. Niestety jeden okazał się pozytywny. Portal skaczemy.pl jako pierwszy poinformował, że zakażony jest Klemens Murańka. Zawodnik został odizolowany od reszty grupy.

Pozostali skoczkowie na decyzję w sprawie startu w Oberstdorfie musieli poczekać do poniedziałkowego (28 grudnia) przedpołudnia. Wtedy też dowiedzieli się, że zostali wykluczeni z konkursu.

Tym samym Polacy nie wezmą udziału we wtorkowym (29 grudnia) konkursie, który zainauguruje 69. Turniej Czterech Skoczni.

Bardzo żałujemy, że musieliśmy podjąć taką decyzję, ale nie mieliśmy innego wyjścia – musimy chronić zdrowie pozostałych sportowców

– tłumaczy Florian Stern, sekretarz generalny turnieju w Oberstdorfie.

Polacy o wykluczeniu dowiedzieli się z… Twittera

Największe oburzenie wśród biało-czerwonych budzi jednak sam fakt przekazania tych wieści. Okazuje się, że zawodnicy i sztab o wykluczeniu z konkursu TCS w Oberstdorfie dowiedzieli się z Twittera.

Kiedy informacja pojawiła się w mediach społecznościowych, żaden ze skoczków nie był jej świadomy.

Kompletny chaos. Reprezentanci Polski o wykluczeniu z Turnieju Czterech Skoczni dowiedzieli się… od mediów. Wśród kadrowiczów i ich rodzin szok oraz dezorientacja

– napisał na Twitterze dziennikarz skijumping.pl.

Natomiast Piotr Żyła na swój własny sposób postanowił napisać na Instagramie, co sądzi o tej decyzji. Jak czytamy:

Hmmm🤔 Ciekawa sytuacja🤣 Robisz test w Wigilie Negatywny🤔 Jedziesz dzień wcześniej na Turne specjalnie żeby zrobić test – Negatywny🤔 Powtarzasz test 3 godziny przed treningiem oficjalnym – Negatywny🤔 I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3x Negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku na przeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł troche pozytywny🤣 A drugi jego test pewnie bedzie wiedzór jak już sie nie zakwalikujemy🤔🤪 Podsumowując: Pozytywny🤣 Kabaret🤣🤣🤣🤪🤪🤪 #pieter #niezadowolony Winny: Maciek Kot🤣🤪

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa kwarantanna polskich skoczków.

Źródła: sportowefakty.wp.pl, tvp.info, www.sport.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij