×

Położyła bose stopy na siedzeniu. „Obrzydlistwo”

Położyła bose stopy na siedzeniu w trakcie dwugodzinnego lotu z Włoch do Polski. „Obrzydlistwo” – komentuje pan Jacek, który podróżował z kobietą i uwiecznił sytuację na zdjęciu.

Położyła bose stopy na siedzeniu

Mówi się, że szewc bez butów chodzi. Ale kto zna Wojciecha Cejrowskiego, ten wie, że bez butów może chodzić również podróżnik. Niektórzy podróżujący chyba za mocno biorą to sobie do serca i z uporem maniaka próbują udowodnić, że bose stopy sprawdzają się także w samolocie, pociągu czy komunikacji miejskiej, testując przy okazji cierpliwość współpasażerów. Bo problem zaczyna się wtedy, gdy stopy lub skarpety, niekoniecznie czyste, niekoniecznie pachnące fiołkami, wędrują na fotel. W takim wypadku podróżni dzielą się na dwie grupy – tych, którzy w duchu cieszą się, że to jednak stopy, a nie brudne, zabłocone buty i tych, którzy czują się zażenowani podobnym zachowaniem.

Pan Jacek, czytelnik portalu o2.pl, który przesłał zdjęcie, wykonane w samolocie, lecącym z Włoch do Polski, należy do tej drugiej grupy. Mężczyzna podróżował z kobietą, która postanowiła uciąć sobie drzemkę w samolocie. Dla wygody ściągnęła buty i położyła stopy w brudnych skarpetach na fotelu.

Pan Jacek zrobił zdjęcie, chcąc zwrócić uwagę na problem braku kultury osobistej u niektórych pasażerów.

„Obrzydlistwo”

Zdaniem czytelnika portalu kładzenie brudnych skarpetek lub brudnych stóp na siedzeniu kłóci się z podstawowymi zasadami higieny.

Szczytem wszystkiego była pasażerka, która położyła na siedzeniu bose stopy, z których na fotel odpadały kawałki skóry. Obrzydlistwo. Dodam, że jak wstała, to „pamiątki” pozostały

– dodaje pan Jacek. Mężczyzna podkreśla, że przypadki takie jak ten zdarzają się bardzo często.

Faktycznie, choć ściąganie butów w samolocie czy wagonie, szczególnie podczas długiej podróży, z pewnością jest wygodne dla pasażera, warto pamiętać, że nie podróżujemy sami i musimy wziąć pod uwagę komfort innych osób. Brudne buty, brudne skarpety czy bose stopy na siedzeniu to nie tylko nieeleganckie, ale i bardzo egoistyczne zachowanie. W ten sposób mogą powstać plamy na fotelu lub ubraniach tych, którzy zajmą to miejsce w przyszłości. Pakując walizki pamiętajmy o tym, żeby w podróż zabrać też podstawy kultury osobistej. A wszystkim nam z pewnością będzie się podróżować przyjemniej.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij