×

Położne tańczą na porodówce. Filmik z ich udziałem stał się hitem Internetu

Położne tańczą na porodówce wraz ze swoimi pacjentkami. W ten sposób chcą przygotować młode mamy do porodu i sprawić, aby atmosfera w szpitalu w Biskupcu była przyjazna. Filmik z ich udziałem zyskał ogromną popularność.

Położne tańczą na porodówce

Epidemia koronawirusa sprawiła, że szpitale i przychodnie NFZ funkcjonują zupełnie inaczej niż dotychczas. Zmiany obejmują również działanie porodówek, które w czasie epidemii są zmuszone przestrzegać odpowiednich procedur m.in. zakazu bądź ograniczenia odwiedzin.

Bardzo często z tego powodu poziom stresu u pacjentek zdecydowanie rośnie. Aby nieco rozluźnić przyszłe mamy i zagwarantować, że poród będzie dla nich miłym przeżyciem, położne ze Szpitala Powiatowego w Biskupcu postanowiły zatańczyć wspólnie z pacjentkami.

Bernadeta Zielska położna ze szpitala w Biskupcu opowiedziała o tym, jak powstał pomysł na aktywność na sali porodowej.

Narodził się pomysł, aby nieco zmienić ten niedzielny dzień. I zrobić coś z pacjentkami innego. Zaproponowałyśmy im z koleżankami trochę ruchu. I bardzo spontanicznie wyszło to, co wyszło, z czego wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Skąd pomysł na aktywność?

Nie od dziś wiadomo, że aktywność w czasie porodu jest w stanie znacząco usprawnić jego przebieg. Położna przyznała jednak, że mało realne jest, że uda się wprowadzić taniec do codziennej pracy porodówki.

Tańca salsy i afro, bo przy tej muzyce to raczej był układ taneczny afro, nie da się tego tak na co dzień wprowadzić, więc była to jednorazowa, spontaniczna akcja z pacjentkami.

Póki co pacjentki mogą za to regularnie korzystać z muzykoterapii, która również znakomicie poprawia humor i odstresowuje. Bernadeta Zielska wyznała, że salsy nauczyła się w jednej z olsztyńskich szkół tańca.

Nie mogę powiedzieć, że się nauczyłam. Przyjaciele, z którymi się spotykam, znają mnie i wiedzą, że ja sobie po prostu podryguję. Z racji zawodu nie mogą uczestniczyć regularnie w zajęciach. Nauczyłam się podstaw mambo, jednego z typów salsy. To jest to, co kocham.

Internauci są zachwyceni akcją w Szpitalu w Biskupcu i mają nadzieję, że w przyszłości taniec na porodówce będzie na porządku dziennym. Być może niebawem inne placówki pójdą w ślady Szpitala w Biskupcu i poszerzą zakres udogodnień dla przyszłych mam.

Cały występ położnych można obejrzeć na profilu facebookowym Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij