×

9 polskich aktorek, którym udało się zrobić karierę w Hollywood. Zagrały z największymi gwiazdami

Polskie kobiety uchodzą za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. To, że nie grzeszą urodą już wiemy. Pora sobie zdać sprawę z tego, że nasze rodzime aktorki coraz częściej odnoszą sukces poza granicami kraju! Jako dowód, portal pikio.pl opublikował listę naszych rodaczek, które mogą pochwalić się karierą w Hollywood.

Weronika Rosati

Aktorka od zawsze jest kojarzona z amerykańskim kinem. Nie bez przyczyny. Rosati zagrała w takich produkcjach jak Bitwa roku, Kula w łeb, Twardziele, Iceman: Historia mordercy czy Spisek.

Kasia Smutniak

Na stałe mieszka we Włoszech. Aktorka bardzo często występuje w tamtejszych produkcjach. Do tej pory mogliśmy oglądać ją w Pozdrowienia z Paryża, Zapnijcie pasy czy Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Karolina Wydra

O Karolinie głośno się zrobiło kiedy aktorka dostała angaż w serialu Dr House, gdzie zagrała rolę Dominiki Piotrovej. Później gościnnie wystąpiła w serialu HBO Czysta Krew. Oprócz tego możemy aktorkę oglądać w takich filmach jak Raport z Europy czy Kocha, lubi, szanuje.

Alicja Bachleda-Curuś

Kolejne nazwisko, które najbardziej kojarzyć się może z międzynarodową karierą. Wszystko zaczęło się w 2007 r. kiedy to Alicja zagrała w filmie Handel. Z kolei jedną z głośniejszych ról była postać Ondine, którą zagrała u boku Colina Farrella. Alicja wystąpiła także m.in. w The American Side czy The Girl Is On Trouble.

Joanna Pacuła

Amerykańska filmografia Joanny Pacuły jest ogromna. Jej kariera za granicą rozpoczęła się już w latach 90. Aktorka zagrała m.in. w Kill Her, Not Me, ICE Agent, Nie ma jak w domu, Black Widow czy The Kiss.

Izabella Miko

Rozpoznawalność przyniosła jej rola barmanki w filmie Wygrane marzenia. Miko jako nastolatka wyleciała do USA, gdzie od początku próbowała swojego szczęścia w aktorstwie. Z bardzo dobrym skutkiem. Aktorka zagrała w takich produkcjach jak Straceni, W rytmie hip-hopu 2, Starcie tytanów czy Czas bohaterów.

Izabella Scorupco

Aktorce sławę przyniósł film o przygodach Jamesa Bonda. Scorupko zagrała w GoldenEye obok Pierce’a Brosnana. Skorupko możemy obejrzeć w takich produkcjach jak Granice wytrzymałości, Władca ognia czy Egzorcysta: Początek.

Dagmara Domińczyk

Swoją karierę zaczynała na Brodwayu. Potem przyszedł czas na większe produkcje. Tym sposobem możemy podziwiać Polkę w takich filmach jak Więzień, Samotne serca, Gwiazda rocka czy Hrabia Monte Christo.

Katarzyna Wołejnio

Kasia swoją karierę rozpoczęła epizodem w filmie Bad Boys II. Później zagrała w licznych produkcjach. Do najbardziej rozpoznawalnych możemy zaliczyć jej występy w takich filmach jak m.in. Konan Barbarzyńca 3D, Pokusa czy Morderczy występ.

Może Cię zainteresować