×

Zatrzymali 48-latkę na rutynową kontrolę. Przyłapali ją na gorącym uczynku

To miała być rutynowa kontrola, przeprowadzona przez policjantów z grupy SPEED. Jej wyniki okazały się jednak zaskakujące. Jak się okazało, zatrzymana policjantka prowadziła po alkoholu.

Alkohol na drodze

Gdyby wszyscy kierowcy byli trzeźwi, każdego roku w Europie można byłoby ocalić życie ok. 5 tys. osób. 25% wypadków śmiertelnych w Europie dochodzi właśnie z winy osoby będącej pod wpływem alkoholu. Chociaż świadomość kierowców rośnie z roku na rok, osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nadal są prawdziwą plagą. Polska w tej kwestii plasuje się za Litwinami, Czechami i Niemcami. Ale nie oznacza to, że mamy powody do radości.

Według raportu przygotowanego dla Alcosense Laboratories blisko co trzeci polski kierowca przyznał, że mógł jeździć samochodem pod wpływem alkoholu. Aż połowa ankietowanych stwierdziła, że wsiada za kierownicę na drugi dzień po zakrapianej imprezie. Czy tak było również w przypadku przyłapanej policjantki?

Policjantka prowadziła pod wpływem alkoholu
Twitter

Policjantka prowadziła po alkoholu

Policjanci z grupy SPEED z Poznania w poniedziałek prowadzili rutynową kontrolę w Bystrzycy. Zatrzymali kobietę, która prowadziła samochód marki opel corsa.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta prowadzi mając 0,26 promila w organizmie. Ale to nie wszystko, ponieważ okazało się, że policjanci zatrzymali do kontroli… koleżankę po fachu.

48-letnia kobieta to policjantka KPP w Mogilnie, o czym powiadomił portal trzemeszno24.info.

Zatrzymania dokonali policjanci z poznańskiej grupy Speed. O zdarzeniu poinformowany został prokurator, jak również przełożeni policjantki

– przekazał Krzysztof Socha z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sprawą zajmuje się już prokuratura. Policjantka może mieć duże problemy i z pewnością nie uniknie konsekwencji. KPP w Mogilnie nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Policjantka prowadziła pod wpływem alkoholu
Twitter

Takie historie obniżają wiarygodność policji i szkodzą i tak mocno nadszarpniętemu wizerunkowi funkcjonariuszy. Przecież to policja prowadzi wiele akcji uświadamiających społeczeństwo na temat konsekwencji, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem.

Rok temu 33-latka z Białej Podlaskiej doprowadziła do wypadku, prowadząc pod wypływem alkoholu. Kobieta straciła kontrolę nad pojazdem. Auto dachowało i uderzyło w drzewo.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij