×

Fale Bałtyku porwały trójkę rodzeństwa. Rozegrała się dramatyczna walka o ich życie

Funkcjonariusz z Poznania wykazał się prawdziwą odwagą. Policjant uratował trójkę dzieci w Mielnie. W czasie spaceru nad Bałtykiem zauważył dwóch chłopców i dziewczynkę, którzy walczyli o utrzymanie się na powierzchni. Bez wahania wskoczył do wody i rzucił się na pomoc. Gdyby nie on, mogło dojść do prawdziwej tragedii.

Policjant na wakacjach uratował trójkę dzieci

Takie sytuacje pokazują, że są policjanci, którzy traktują swoją pracę jako służbę obywatelom. Funkcjonariusz z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu był z rodziną na wakacjach w Mielnie. W czwartek 8 sierpnia, w czasie spaceru na plaży zauważył trójkę dzieci w wieku od 10 – 14 lat, kąpiących się w Bałtyku.

Natychmiast wskoczył do wody

Tego dnia na plaży wywieszona była czerwona flaga, więc dzieci nie powinny się kąpać. Fale były wysokie i spychały dzieci na falorchron. Policjant zauważył, że wyglądają jakby traciły siły i nie są w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Natychmiast poprosił najbliższą osobę o wezwanie ratowników, a sam wskoczył do wody.

Z pomocą ratownika i ojca dzieci, policjant uratował całą trójkę

Dziewczynka najbardziej opadła z sił. Policjant podtrzymywał ją nad powierzchnią wody. Po chwili obok policjanta w wodzie pojawił się kolejny mężczyzna. Okazało się, że to ojciec dzieci. Na miejsce szybko przybyli ratownicy i pomogli wyciągnąć dzieci z wody. Fale okazały się tak silne, że nawet policjant i ojciec dzieci potrzebowali wsparcia ratowników, by dotrzeć do brzegu. Na brzegu funkcjonariuszem musiał zająć się lekarz. W czasie akcji został ranny, ponieważ wielokrotnie uderzał ciałem o falochron.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij