×

Policjant próbował obezwładnić 14-latkę. W końcu nie wytrzymał i uderzył ją w twarz

Do dość nietypowego incydentu doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Accrington w hrabstwie Lancashire w Anglii. To tam 14-letnia dziewczynka i 52-letnia kobieta zostały aresztowane w pod zarzutem napaści na funkcjonariuszy. Obie nie mogły się z tym pogodzić i robiły, co tylko mogły, aby utrudnić policjantom obezwładnienie, co ostatecznie doprowadziło do tego, że jednemu z nich puściły nerwy. Cała sytuacja została zarejestrowana na nagraniu.

Kontrowersyjne nagranie

Zawód policjanta nie jest łatwy. Funkcjonariusze bardzo często są stawiani w sytuacjach, gdzie muszą podejmować natychmiastowe, niekiedy kontrowersyjne decyzje. Tak było chociażby w tym przypadku. Szokujące nagranie pokazuje funkcjonariuszy, którzy próbują obezwładnić rozwścieczoną 14-latkę. Dziewczyna robi jednak wszystko, aby wyrwać się służbom. W pewnym momencie policjant nie wytrzymuje i najzwyczajniej w świecie uderza nastolatkę w twarz.

Ten człowiek bije małą dziewczynkę. Ona została uderzona. Stracisz pracę – słychać w oddali krzyki innych ludzi

Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawili się inni funkcjonariusze, a dziewczyna wraz z 52-letnią kobieta zostają ostatecznie aresztowana.

Wideo podzieliło internautów

Nagranie z momentu aresztowania bardzo szybko zdobyło w sieci ogromną popularność i nie bez powodu podzieliło internautów. Podczas gdy jedni uważają, że policjant, który uderzył dziewczynę, powinien stracić pracę, inni stanęli w jego obronie zaznaczając, że użycie siły w jego przypadku było jak najbardziej uzasadnione.

To jeden z powodów, dla których nie mam szacunku do policji – napisała jedna z osób

Szczerze mówiąc nie wiem, co takiego zrobiła, ale nie bije się młodych dziewczyn po twarzy – pisze inna

Gdybyśmy zrobili coś takiego naszym dzieciom, zostalibyśmy zamknięci – dodaje następna

Ona próbowała podrapać go po twarzy i ugryźć kobietę. To chyba wystarczający powód do tego, aby jej to uniemożliwić… Ale policja w dzisiejszych czasach nie ma łatwo. Funkcjonariusze są wyzywani jeśli coś zrobią albo czegoś nie zrobią – staje w obronie policjantów kolejna osoba

Niepotrzebnie stawiała opór policji, która nie była w stanie jej aresztować. Gdyby tego nie robiła i wykazałaby się odrobiną szacunku, nie zostałaby spoliczkowana – czytamy

Co na to policja?

W sprawie nagrania głos zabrała również policja, która wydała w związku z zamieszczonym w sieci nagraniem specjalne oświadczenie.

Jesteśmy świadomi incydentu, do którego doszło na widocznym nagraniu. W skutek całego zdarzenia dwie osoby zostały aresztowane, a dwóch funkcjonariuszy zostało przetransportowanych do szpitala. Rozumiemy, że cała sytuacja może budzić pewne obawy. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzone w tej sprawie dokładne dochodzenie, aby można było wyciągnąć odpowiednie wnioski

A jakie jest Twoje zdanie? Czy funkcjonariusz postąpił słusznie uderzając w twarz rozwścieczoną nastolatkę? Nagranie z kontrowersyjnego momentu można obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=0DtYZy2NmRQ

Polecane

Może Cię zainteresować