×

Policjant śmiertelnie postrzelił kobietę podczas interwencji. Zginęła na miejscu

Policjant postrzelił kobietę podczas interwencji. Wcześniej miała rzucić się na funkcjonariuszy z nożami. 31-latka zginęła na miejscu.

Policjant postrzelił kobietę

Jak podaje Fakt, do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 21 przy ul. Kilińskiego w Żyrardowie. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, w czasie której miało dojść do użycia noża. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli leżącego na podłodze zakrwawionego mężczyznę. Gdy zaczęli udzielać mu pomocy, wówczas dobiegły do nich krzyki z podwórka.

Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna, jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, posiadała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej atakowała mężczyznę. Kobieta nie reagowała na żadne polecenia.

– podano w oficjalnym komunikacie KPP w Żyrardowie.

Z relacji policjantów wynika, że 31-latka zachowywała się niebezpiecznie. Miała przy sobie dwa noże, z którymi rzuciła się na funkcjonariuszy. Zmuszeni byli oni użyć gazu łzawiącego, a następnie oddano strzał ostrzegawczy. Jednak nie zareagowała. W obawie o swoje życie, policjant postrzelił kobietę.

Niestety kobieta nadal zachowywała się irracjonalnie i agresywnie, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku.

Sprawę bada prokuratura

Rannej kobiecie od razu udzielono pomocy. Na miejscu zjawili się też ratownicy medyczni. Mimo tego 31-latka zmarła w szpitalu. Sprawę bada prokuratura, oraz oficerowie wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.

Zastrzegamy, że są to wstępne ustalenia i prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez Prokuratora. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej interwencji.

– czytamy w policyjnym komunikacie.

policjant postrzelił kobietę
YouTube
Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.rmf24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij