×

Policjant na służbie pod wpływem alkoholu! Użył broni podczas pościgu

Bulwersujące doniesienia z Komendy Powiatowej w Wadowicach w woj. małopolskim. Policjant na służbie pod wpływem alkoholu brał udział w pościgu policyjnym i użył broni! Do zdarzenia doszło we wtorek 21 lipca.

Pościg małopolskimi drogami

To były sceny jak z filmu akcji. Wszyscy, którzy we wtorek poruszali się drogą krajową nr 52 w godzinach popołudniowych, mogli być ich świadkiem.

Policjant z Komendy Powiatowej w Wadowicach, tuż po rozpoczęciu służby, rozpoczął pościg za uciekającym audi na czeskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe mieli znajdować się przestępcy.

Zamiast zatrzymać się do policyjnej kontroli, kierowca pojazdu zaczął uciekać w kierunku Andrychowa. Niewiele brakowało, a w Choczni potrąciłby przechodzącą poboczem kobietę.

Policjant na służbie pod wpływem alkoholu

Dopiero w Inwałdzie udało się zatrzymać pędzący samochód. Policjanci staranowali go radiowozem. Wtedy okazało się, że czeskim audi jechało dwóch mężczyzn i kobieta. Cała trójka próbowała uciekać pieszo. Jak podaje RMF FM, to wtedy padły strzały z broni służbowej.

Ostatecznie nikt nie został ranny, ale – zgodnie z procedurami – policjanta, który strzelał, poddano badaniu na zawartość alkoholu. Wynik okazał się zaskoczeniem.

Oświadczenie Komendy Powiatowej w Wadowicach

Dwóch 40-letnich mężczyzn i towarzysząca im 32-letnia kobieta, to osoby zamieszane w sprawę kryminalną. Policja nie chce jednak udzielać informacji na ten temat.

Z uwagi na dobro postępowania nie udzielmy informacji o sprawie kryminalnej, w którą są zamieszane osoby zatrzymane

– czytamy w oświadczeniu.

Reporter RMF FM dowiedział się, że prawdopodobnie chodzi o serię napadów w okolicy.

Ale o sprawie stało się głośno głównie ze względu na policjanta z Komendy Powiatowej w Wadowicach, który – jak się okazało – gdy stawił się na służbie i oddawał strzały w trakcie pościgu, był pod wpływem alkoholu.

We wtorek funkcjonariusz komendy powiatowej w Wadowicach stawił się do służby i zaraz po jej rozpoczęciu udał się na akcję. Po niej – zgodnie z procedurą – policjant został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono, że jest pod działaniem alkoholu.

– mówi rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek.

Policjanta zawieszono w czynnościach służbowych. Wszczęto także wobec niego postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, którego finałem prawdopodobnie będzie zwolnienie z pracy.

Fotografie: Facebook, www.flickr.com

Polecane

Może Cię zainteresować