×

Przerażeni rodzice wbiegli na komisariat. W ramionach trzymali sine niemowlę

Zawód policjanta niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Nie dość, że wielu z nich naraża własne zdrowie, a nawet życie w służbie obywatelom, niemal zawsze stają na wysokości zadania, kiedy widzą kogoś w potrzebie. Doskonałym tego przykładem są policjanci z posterunku w Sao Paulo w Brazylii, którzy nie bez powodu zostali okrzyknięci prawdziwymi bohaterami.

Wszystko zostało uwiecznione na kamerach

Mrożące krew w żyłach zdarzenie zarejestrowany kamery monitoringu. Na nagraniu widzimy, jak przerażeni rodzice wbiegają na posterunek policji w Sao Paulo z sinym dzieckiem na rękach. Dzieckiem, które nie dawało żadnych oznak życia. Szybko okazało się, że malec zadławił się mlekiem, które pił podczas spaceru. Spanikowani rodzice nie mieli pojęcia jak mu pomóc, dlatego postanowili poprosić o pomoc funkcjonariuszy. Ci, jak na policjantów przystało, stanęli na wysokości zadania.

Funkcjonariusze uratowali życie niemowlaka

Funkcjonariusze Thiago de Souza i Renato Taroco z zimną krwią przystąpili do udzielenia malcowi pomocy. Wkrótce potem maluszek odzyskał przytomność i poczuł się lepiej.

Niemowlak został przewieziony do szpitala na obserwację. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. To było wzruszające, kiedy poczuliśmy, że dziecko zaczyna oddychać – powiedział lokalnym mediom Renato Taroco

Nagranie z monitoringu trafiło do sieci

Kiedy nagranie z akcji ratunkowej obiegło sieć, funkcjonariusze szybko zyskali miano bohaterów. Nie zabrakło także podziękowań od rodziców malca i wciąż napływających pochwał ze strony internautów. Wisienką na torcie w ramach podziękowania za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratunkową była natomiast premia finansowa.

Materiał z kamer monitoringu możesz obejrzeć poniżej. Nie da się ukryć, że funkcjonariusze spisali się na medal!

PAIS INVADEM BATALHÃO COM RECÉM-NASCIDO DESFALECIDO NOS BRAÇOS, ENTÃO PMs O FAZEM VOLTAR À VIDA

PAIS INVADEM BATALHÃO COM RECÉM-NASCIDO DESFALECIDO NOS BRAÇOS, ENTÃO PMs O FAZEM VOLTAR À VIDA, CONVERTENDO DESESPERO DE MÃE EM CHORO DE ALEGRIAPor volta das 20h de ontem (15), dois Policiais Militares salvaram a vida de um recém-nascido, em Marília. Os pais chegaram ao quartel do 9º Batalhão de Polícia Militar do Interior com a criança nos braços, pedindo, desesperados, por socorro, pois ela havia se engasgado e parado de respirar.Rapidamente, os Cabos TAROCO e THIAGO realizaram os procedimentos da manobra de Heimlich, que salvaram o bebê.Posteriormente, o pequeno Henrique, de 21 dias, foi encaminhado para atendimentos médicos e passa bem.#POLICIAMILITARSP #AFORÇAPÚBLICADESÃOPAULOCOMUNICAÇÃO SOCIAL PMESP

Opublikowany przez Polícia Militar do Estado de São Paulo Wtorek, 16 kwietnia 2019

Może Cię zainteresować

zamknij