×

Policjanci odkryli kontener przerobiony na salę tortur. Szokujące nagranie

Policjanci odkryli salę tortur. Nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli urządzenia zaprojektowane specjalnie po to, by zadawać ludziom cierpienie. Kto był tam męczony i dlaczego?

Policjanci odkryli salę tortur

Do makabrycznego odkrycia doszło w miejscowości Wouwse Plantage w Holandii, tuż obok granicy z Belgią. Policjanci natrafili na sześć nietypowych kontenerów transportowych, które zostały przekształcone w miejsce tortur. Pomieszczenia były zaprojektowane tak, aby nie przepuszczały jakichkolwiek dźwięków. Ich ściany owinięto folią termoizolacyjną. Na środku jednego z „pokoi” znajdowało się przerobione krzesło dentystyczne. Przymocowano do niego kajdanki oraz specjalne pasy, które uniemożliwiłyby potencjalnej ofierze jakikolwiek ruch. Funkcjonariusze już od dłuższego czasu obserwowali w okolicy podejrzaną działalność kilku mężczyzn. Regularnie w pobliżu kontenerów pojawiały się osoby, które wykonywały w nich pewne prace. Gdy policja zauważyła, że remont kontenerów powoli dobiega końca, funkcjonariusze wkroczyli na miejsce. Wszystko wskazuje na to, że pomieszczenia były przygotowywane z zamiarem torturowania w nich zakładników. Według ustaleń policji, właściciele kontenerów planowali dokonać w najbliższym czasie porwania dla okupu. Z obserwacji śledczych wynikało, że przestępcy wyznaczyli już zespoły, które obserwowały potencjalne ofiary.

Szokujące znalezisko

Oprócz „krzeseł tortur” na miejscu odnaleziono także odzież policyjną, sekator, piłę, skalpele, szczypce, kajdanki, taśmy oraz kominiarki. Do zatrzymania twórców miejsca tortur doszło po tym, jak policjantom udało się złamać ich zaszyfrowane telefony. 22 czerwca policjanci aresztowali sześciu mężczyzn podejrzanych o porwania zakładników oraz nielegalne posiadanie broni. Jeden z zatrzymanych to 40-latek z Hagi.

Baza przestępców znajdowała się w Rotterdamie. Mężczyźni utrzymywali ze sobą kontakt za pośrednictwem telefonu szyfrującego EncroChat oraz sieci o tej samej nazwie. Jest to urządzenie bardzo często wykorzystywane przez środowiska przestępcze do koordynowania dystrybucji nielegalnych towarów czy prania brudnych pieniędzy. Telefon EnchroChat jest zaprojektowany tak, aby rozmowy pozostały całkowicie zabezpieczone przed inwigilacją. Technologia opiera się na szyfrowaniu dźwięku i jego późniejszej transmisji przez sieć GSM w postaci zrozumiałego komunikatu.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować