×

Policja zatrzymała Gienka z „Rolnicy.Podlasie”. Jego relacja jest wstrząsająca!

Policja zatrzymała Gienka z „Rolnicy.Podlasie”. W sieci krąży nagranie policyjnej interwencji. Zatrzymanie jednego z najpopularniejszego uczestników show budzi ogromne emocje wśród internautów.

Policja zatrzymała Gienka z „Rolnicy.Podlasie”

Nagranie z interwencji pojawiło się na kanale iAGRO TV oraz w serwisie YouTube. Na nagraniu widać Gienka leżącego, z twarzą na ziemi, skuwanego przez policjantów i wsadzanego do radiowozu. Interwencji towarzyszą krzyki znajomych i jego syna, Andrzeja. Syn popularnego rolnika domaga się, aby policjanci podali swoje dane. Funkcjonariusze nie reagują, wsadzają Gienka ze skutymi do tyłu rękoma do radiowozu.

Powodem interwencji miał być fakt, że goście odwiedzający rolników nie mieli maseczek.

Policja zatrzymała Gienka
Facebook

AGROunia chce pomóc Gienkowi. Zapewnia, że udzieli im wsparcia

Michał Kołodziejczak z AGROunii relacjonuje zatrzymanie i  obiecuje wsparcie dla rolników:

Zobaczcie co wydarzyło się w Plutyczach, bo kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno – nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy! AGROunia pomoże jak tylko będzie mogła! Udostępniamy naszych prawników do pomocy Gienkowi i Andrzejowi, bo te obrazki to jest szok! Patrzyłem na to wszystko z ogromnym niedowierzaniem. Jak policjant w taki sposób może potraktować skromnego, biednego rolnika? Jak może zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił! Są to dramatyczne obrazki, które pokazują jak policja potraktowała wielkich przyjaciół i również członków AGROunii.

Facebook

Przedstawiciele AGROunii pojechali na Podlasie. Chcieli sprawdzić jak, po tym szokującym dla nich zdarzeniu, czują się rolnicy

Na nagraniu AGROunii Gienek opowiada:

Przyjechali, wpadli jak piorun z nieba tu, położyli mnie, ręce powykręcali, skakali po mnie.(…) Te 24 godziny rokiem mi się obróciły.(…) Mnie gangsterem zrobili. Było 5 radiowozy tutaj.

Syn zatrzymanego Gienka jest przekonany, że powodem zachowania policjantów jest ich przekonanie, że on dzięki występowi w telewizji ma miliony: „Policja robi ogromne show z nami, bo myślą, że ja miliony mam dochodu.”

Andrzej twierdzi, że jego ojciec jedynie dotknął policjanta w ramię, a ci od razu położyli go na ziemię za pobicie policjanta.

Policja zatrzymała Gienka
Facebook

Co na to podlaska policja?

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa w Kurierze Porannym mówi, że Gienek z Plutycz został zatrzymany przez policję w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważeniem.

Podejmowana przez policjantów interwencja związana była ze zgłoszeniem dotyczącym gromadzenia się dużej liczby osób. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego według wstępnych ocen wskazuje na prawidłowość ich użycia

– tłumaczył rzecznik policji.

Policjanci prowadzą też czynności w ramach artykułu 165. KK, który dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego.

Policja zatrzymała Gienka
Facebook

Rolnicy szukają świadków zatrzymania

Na facebookowym profilu bohaterów bardzo popularnego programu „Rolnicy.Podlasie” rolnicy dziękują za wsparcie i proszę o pomoc w dotarciu do świadków zatrzymania.

Gienek spędził noc w komisariacie. To była ciężka noc

– czytamy na facebookowym profilu rolników.

Facebook

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: lelum.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij