×

Policja publikuje portret groźnego pedofila. Zaatakował niewinne dziecko

Policja szuka pedofila, który grasował 3 lipca na ulicy Rozległej w Łodzi. Publikuje portret pamięciowy i rysopis mężczyzny i apeluje o pomoc.

Napaść na dziecko

3 lipca 2020 roku około godziny 17.30 ulicą Rozległą w Łodzi przechodziła czternastoletnia dziewczynka. Czuła się bezpiecznie, bo była jeszcze pełnia dnia, a Rozległa jest często uczęszczaną ulicą, łączącą osiedla mieszkaniowe z liniami autobusowymi. Zwykle przebywa tam dużo ludzi, często przechadzają się lub przesiadują grupy nastolatków.

Pedofil, który zaczepił dziewczynkę, musiał być naprawdę bezczelny, albo wyjątkowo zdesperowany, skoro wybrał tak uczęszczane miejsce i porę, o której przeważnie ludzie wracają z pracy do domów.

Zaczepił czternastolatkę, po czym w wulgarnych słowach zaczął składać jej obsceniczne propozycje. Posunął się także do kontaktu bezpośredniego. Dotknął ją w miejsce intymne.

Policja szuka pedofila

Dziewczynka, mimo szoku, zachowała wystarczająco przytomności umysłu, by uciec. O tym, co się stało, natychmiast powiadomiła mamę, zaś ta zgłosiła zdarzenie na policję. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, obstawiając miejsce, w którym doszło do napaści. Jednak zboczeniec zdołał uciec zanim policyjny kordon się domknął.

Policja opublikowała portret pamięciowy pedofila, a nawet dwa, bo trochę różnią się między sobą i zachęca do współpracy wszystkich, którzy mogliby pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny lub jego miejsca pobytu.

Zboczeniec ma około 27 lat, 170 cm wzrostu i krótko ostrzyżone włosy. Jest poszukiwany pod zarzutem doprowadzenia osoby nieletniej do poddania się czynności seksualnej.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi proszą każdego, kto widział tego mężczyznę o kontakt pod numerami telefonów 478412863, 478411200 oraz przez całą dobę – 112, lub osobisty pod adresem ul. Sienkiewicza 28/30.

 

Źródła: www.lodz.policja.gov.pl, www.fakt.pl
Fotografie: popularne.pl

Może Cię zainteresować