×

Policja wbrew rodzinie spaliła ciało zgwałconej 19-latki

Policja spaliła ciało 19-latki, która wcześniej została brutalnie zgwałcona przez czterech mężczyzn. Czy zrobiono to, aby zatrzeć ślady przestępstwa?

Policja spaliła ciało 19-latki

O sprawie donosi CNN. Do tragicznych wydarzeń doszło 14 września. 19-latka z wioski w okręgu Hathras, należała do najniższej kasty indyjskiej, czyli Dalitów nazywanych niedotykalnymi. Tego dnia została zaatakowana przez czterech mężczyzn z wyższych kast. Oprawcy zgwałcili kobietę, a następnie próbowali udusić. Krwawiącą i sparaliżowaną ofiarę zostawili na progu domu.

19-latka na skutek ataku doznała wielu obrażeń. Miała m.in. złamany kręgosłup i rozcięty język. Rodzina zawiozła ją do szpitala w Delhi, gdzie zmarła po dwóch tygodniach. Na tym dramat się jednak nie skończył.

Lokalna policja, która przyjechała po ciało, zamiast przekazać je rodzinie, dokonała kremacji nocą na własną rękę. Rodzice chcąc pożegnać się z ukochaną córką i przeprowadzić rytuały pogrzebowe, próbowali zatrzymać pojazd.

Daremnie błagałam, by mi chociaż pokazali po raz ostatni jej twarz.

– powiedziała matka 19-latki w rozmowie z reporterem CNN.

Karetka podjechała do miejsca kremacji, które otoczył kordon funkcjonariuszy uzbrojonych w pałki. Ciało ofiary umieszczono na stosie i podpalono.

Protesty w całym kraju

Policja w czwartek (17 września) oświadczyła, że ofiara nie została zgwałcona. Według danych funkcjonariuszy, pośmiertna obdukcja wykazała, że „narządy intymne nie zostały naruszone”. Oficjalną przyczyną śmierci była… trauma spowodowana podduszeniem.

To powoduje kuriozalną sytuację wobec czterech mężczyzn, których zatrzymano po zdarzeniu. Oskarżono ich o gwałt i próbę zabójstwa, jednak w świetle nowych „ustaleń” zarzuty mogą zostać złagodzone.

Swati Maliwal, szef Komisji ds. Kobiet w Delhi oskarżył lokalne władze o spalenie ciała ofiary wbrew woli rodziny. Jednak policja idzie w zaparte:

Skremowano ją z ich zgodą – kłamie w żywe oczy okręgowy sędzia PK Laxkar – jej krewni byli przecież przy tym obecni.

Rodzinie ofiary zaproponowano wysokie odszkodowanie, posadę rządową dla jednego z jej członków i nowy dom. To jeszcze bardziej wywołało oburzenie wśród mieszkańców. Ludzie zebrali się przed posterunkiem, by zaprotestować.

Opozycyjna partia Indii nazwała pospieszną kremację „rażącym naruszeniem praw człowieka”, a aktywiści po raz kolejny zażądali zaostrzenia kar dla gwałcicieli, których w Indiach jest wielu. Rodzina ofiary zapowiedziała, że wytoczy sprawę przeciwko lokalnej policji.

Źródła: www.india.com, www.bbc.com, www.news18.com
Fotografie: Twitter, www.pickpik.com

Polecane

Może Cię zainteresować