×

Ujawniono nagranie z makabrycznego potrącenia 15-latki. Była na pasach, gdy to się stało

Pośpiech zawsze jest złym doradcą. Podobnie jak rozluźnienie się za kółkiem i nie zwracanie uwagi na przejścia dla pieszych. Policja publikuje nagranie jednego z wypadków ku przestrodze. Kto zawinił? Kto powinien za to odpowiedzieć? I najważniejsze – czy można było uniknąć tej tragedii?

Policja publikuje nagranie ku przestrodze
Facebook/ Śląska Policja

Nieuwaga kierowców i pieszej

W niedzielę ok. godz. 17:00 doszło do podwójnego potrącenia 15-letniej dziewczyny. Kierowca osobowego opla, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej w Radlinie (woj. śląskie), wjechał w nastolatkę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowana przeleciała na drugą stronę, wprost pod koła nadjeżdżającego kolejnego pojazdu.

Jak relacjonowała Marta Pydych, rzeczniczka policji w Wodzisławiu:

Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący oplem, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, nie zachował ostrożności i potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-latkę. Dziewczyna odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod nadjeżdżającego z przeciwległego kierunku volkswagena

Policja publikuje nagranie ku przestrodze
Facebook/ Śląska Policja

Szczęście w nieszczęściu

Pomimo podwójnego potrącenia, dziewczyna przeżyła. Gdy służby medyczne przybyły na miejsce, 15-latka była przytomna, ale posiadała liczne złamania.

We wtorek została przewieziona do innego szpitala w Katowicach. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Kierowcy byli trzeźwi

Obaj młodzi, w oplu 20-latek, w volkswagenie 19-latek. Postępowanie wyjaśniające wciąż trwa. Jednak jak mówi Pydych, wszystko wskazuje na to, że zawinił kierowca opla.

Okoliczni mieszkańcy narzekają na to konkretne przejście dla pieszych i twierdzą, że kierowcy nie zwalniają w tym miejscu. Dlatego też liczą, że w końcu pojawiła się tam sygnalizacja świetlna lub progi zwalniające.

Policja publikuje nagranie ku przestrodze

Reakcja na wypadek obserwatorów i uczestników nie napawa optymizmem. Żadne z nich nie próbuje udzielić pomocy przedmedycznej i wykazują się głęboką niewiedzą, jak zareagować w takiej sytuacji. A mowa tutaj o młodych kierowcach, którzy niedawno odebrali prawo jazdy i mieli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Śląska Policja udostępniła na Facebooku nagranie z potrącenia 15-letniej dziewczyny.
Można je obejrzeć poniżej:

Chwila nie uwagi może się bowiem skończyć dramatycznie. Uważajmy!

Źródła: www.tvn24.pl
Fotografie: Youtube.com (miniatura wpisu), Facebook.com, Youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij