×

Policja publikuje dane 35 pedofilów. Wśród nich jest kobieta!

Policja publikuje dane pedofilów, z prośbą o kontakt skierowaną do osób, które mogą znać aktualne miejsca ich pobytu. Wsród 35 poszukiwanych jest kilku dwudziestoparolatków i jedna kobieta.

Rejestr pedofilów

Odkąd dane i wizerunki pedofilów są podawane do wiadomości publicznej, policji nieco łatwiej jest ich łapać. Ciągle jednak trafiają się przestępcy tak sprytni, że pozostają dla funkcjonariuszy nieuchwytni.

Ostatnio na stronach internetowych wszystkich komend w Polsce w zakładce „listy gończe” Policja opublikowała dane oraz zdjęcia 35 pedofilów, których do tej pory nie udało się schwytać. Wśród nich jest kilku, którzy niedawno sami byli dziećmi, w tym choćby 24-letni Bartłomiej Pitek z Lublina.

Wśród 35 pedofilów znalazła się jedna kobieta. 58-letnia Renata Chudzińska jest poszukiwana przez policję na podstawie Art 200 § 1: „Obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczanie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzanie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania”. Ostatnim miejscem jej zameldowania jest Ruda Śląska.

Policja publikuje dane pedofilów

Oprócz tej dwójki, na liście poszukiwanych znaleźli się:

Dariusz Ziółkowski z Wrocławia, Andrzej Garbacz z Głubczyc ostatnio zameldowany w Lubotyniu (woj. opolskie), Rafał Budziarski z Gdańska, Patryk Bizun z Mońk (woj. podlaskie), Piotr Dukindorf ostatnio zameldowany w Starym Klukomiu (woj. zachodniopomorskie), Aqeel Diwan, który pochodzi z Iraku, Dariusz Cybulski z Gliwic, Dominik Dzieniowski, Wojciech Kieroński ostatnio zameldowany w Katowicach, Krzysztof Kazbieruk z Legionowa a ostatnio zameldowany nad Zegrzem Południowym, Henryk Juraszek z Kędzierzyna-Koźle a ostatnio zameldowany w Większycach, Marcin Kołodziejczyk z Głubczyc, Krzysztof Krywuć z Dębnicy Kaszubskiej ostatnio zameldowany w Słupsku, Ireneusz Pela ostatnio zameldowany w gminie Gózd w woj. mazowieckim, Marek Magrowski-Gaczkowski z Gorzowa Wielkopolskiego, Mariusz Mielitz z Szamocina ostatnio zameldowany z Zacharzynie (woj. wielkopolskie), Marek Mianowany z Biskupca ostatnio zameldowany w Wysokiej Dąbrowie (woj. warmińsko-mazurskie), Mieczysław Mól ostatnio zameldowany w Lubiniu, Marek Nowak ostatnio zameldowany w Głogowie, Jacek Nowik ostatnio zameldowany w Koszalinie, Piotr Stępień z Kłodzka (woj. dolnośląskie), Muhammad Rafiqi Sarfaraz, który jest Pakistańczykiem, Marek Tomczyk z Bydgoszczy, Jacek Witkowski,Krzysztof Żak ostatnio zameldowany w Jaworznie, Andrzej Ziębicki z Łodzi, Fadi el Kazzaz z Francji ostatnio zameldowany w Stalowej Woli, Tomasz Maniecki, Krystian Pelc z Rzeszowa, Łukasz Opoczyński ostatnio zameldowany w Aleksandrowie Łódzkim, Mateusz Pietrzak z Radomska ostatnio zameldowany w Barczkowicach (woj. łódzkie), Krzysztof Stelmach i Marek Radkowski.

Część z nich ma podane również cechy rysopisowe i szczegółowe informacje dotyczące imion rodziców i pochodzenia. Policja informuje również o dokładnych przestępstwach, jakie dana osoba popełniła.

Jak kilka lat temu zapowiadał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, w przypadku takich przestępstw, jak pedofilia, nie ma zastosowania prawo ochrony danych:

Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości.

Za pedofilskie przestępstwa według artykułu 200 Kodeksu Karnego grozi im nawet 15 lat więzienia. Aby dokładnie zapoznać się z wizerunkiem osób poszukiwanych, wystarczy wejść na stronę lokalnej policji w zakładkę „listy gończe” i szukać osób, które oskarżone są o przestępstwa z artykułu 200 i więcej.

Policja prosi o kontakt, jeśli komukolwiek uda się rozpoznać osoby ze zdjęć.

Źródła: dziennikzachodni.pl, www.o2.pl

Polecane

Może Cię zainteresować