×

Nie wchodźcie do tego lasu! Tam może przebywać poszukiwany Jacek Jaworek

Nie wchodźcie do tego lasu! Policja ma przypuszczenia co do tego, gdzie obecnie znajduje się poszukiwany listem gończym Jacek Jaworek. Niebezpieczny przestępca może czyhać tuż za rogiem, dlatego służby wystosowały apel do Polaków. Proszą, aby nie wchodzić na określony teren.

Kontynuacja poszukiwań

Poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka wciąż trwają. Mijają kolejne dni, a policja wciąż nie ma bladego pojęcia, gdzie może przebywać mieszkaniec Częstochowy, który zamordował aż trzy osoby w miejscowości Borowce w powiecie częstochowskim. Pomimo tego, że do poszukiwań służby wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt oraz psy tropiące póki co nie doszło do przełomu. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywa człowiek, który zastrzelił swojego brata, jego żonę oraz syna. Choć kilka osób twierdzi, że widziało mężczyznę w okolicy, to na razie policja unika potwierdzenia tych doniesień.

W poszukiwaniach uczestniczy około 200 policjantów m.in. z prewencji i wydziału kryminalnego. Zaangażowano również policjantów zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości i policyjnych kontrterrorystów. Oprócz tego teren okolic Częstochowy objęto monitoringiem. Cały obszar jest mapowany przy wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Policjanci wykorzystują w swoich działaniach m.in. trackery GPS i drony oraz policję konną. Co więcej, zza naszej zachodniej granicy ściągnięto psy saksońskie.

nie wchodźcie do tego lasu 2
Facebook

Nie wchodźcie do tego lasu!

Komenda Wojewódzka Policji gorąco zaapelowała do mieszkańców oraz turystów o to, aby unikali wchodzenia na pobliskie tereny leśne. Choć ze względu na dobro śledztwa nie powiedziano tego wprost, to można się domyślić, że śledczy przypuszczają, że w okolicy może ukrywać się Jacek Jaworek.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach 18.00-6.00 przez kilka kolejnych dni unikali lub całkowicie powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości. Ma to związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu.

Wejście do lasu jest niebezpieczne nie tylko ze względu na potencjalne spotkanie z przestępcą. Może dojść np. do przypadkowego postrzału przez policję. Kamil Sowiński z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie tłumaczy, że policja wykorzystuje nowy rodzaj sprzętu. Spacerowicze mogliby doprowadzić do błędów w odczycie wyników.

Nasza prośba spowodowana jest użyciem specjalistycznego sprzętu, ale nie mogę zdradzić szczegółów. Chcemy mieć pewność, czy Jacek Jaworek wciąż ukrywa się w pobliżu, bo jest to jedna ze sprawdzanych przez nas hipotez.

Warto przypomnieć rysopis podejrzewanego o popełnienie potrójnego morderstwa, 52-letniego Jacka Jaworka z Częstochowy. Mężczyznę charakteryzuje tęga budowa ciała, wzrost około 170-180 cm oraz owalna twarz. 52-latek posiada krótkie, jasne włosy. W dniu popełnienia przestępstwa był ubrany w dżinsy koloru granatowego i koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego. Może mieć przy sobie jasną kurtkę.

nie wchodźcie do tego lasu 4
Facebook

Fotografie: maps.google, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij