×

Prowadzi zajęcia tańca na rurze dla małych dzieci. Rodzice są tym faktem zniesmaczeni

Pole dance to wciąż bardzo kontrowersyjna dyscyplina sportowa. Powód? Wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z erotycznym tańcem na rurze w klubie go-go. Jeszcze bardziej kontrowersyjny w tym przypadku wydaje się być fakt, że pole dance staje się coraz bardziej popularny wśród dzieci.

Przysłowiowy „taniec na róże” to sport, który wymaga niebywałej siły i ogromnej precyzji podczas wykonywania różnego rodzaju figur. Cel tego typu zajęć jest prosty: mają wysmuklić sylwetkę, zwiększyć siłę (głównie siłę ramion i barków), podnieść świadomość własnego ciała i poprawić koordynację ruchową.

Choć pole dance wciąż wzbudza spore kontrowersje, około miesiąc temu tego typu zajęcia zostały wprowadzone dla dzieci w jednym z warszawskich klubów Sky Pole Studio.

Nie dowierzamy. Nie wiadomo czy się śmiać z tego, czy płakać. Nasze zajęcia Pole Dance Kids, dopiero się rozwijają, mamy je w ofercie niecały miesiąc, ale dzieciaków na zajęciach na chwilę obecną jest około 8 (zaczynaliśmy z 2 dzieci) i z zajęć na zajęcia jest ich coraz więcej. Co zajęcia to widzimy nowe twarze. Prowadziłam już wcześniej zajęcia dla dzieci, zarówno taneczne, akrobatyczne i w klubie, w którym pracowałam jako instruktor, zaproponowałam takie zajęcia i się sprawdziły. Dzieci są zachwycone, dlatego postanowiłam otworzyć też taką grupę dzieciaków u mnie – tłumaczy w rozmowie z Mama:du.pl, Magdalena Krasińska, właścicielka Sky Pole Studio w Warszawie i dyplomowany instruktor tańca.

Niestety, negatywnych komentarzy na temat prowadzonych zajęć nie brakuje.

Dziecko tańczące na rurze to podanie go pedofilowi na tacy – pisze jedna z osób.

Dzieci nie powinny uczęszczać na takie zajęcia, wiem jak one wyglądają, to nic tylko taniec na r…. Trochę ładniej wykonane, mojej bym nie posłała, żeby płacili nawet za to – dodaje kolejna.

Nie wpływa to jednak na decyzję i zdanie rodziców, którzy dowożą swoje dzieci na tego typu zajęcia.

Okazuje się, że opinie osób, które mają realny kontakt z zajęciami, są całkowicie inne – znacznie bardziej pozytywne.

Raczej spotkałam się z pozytywnymi opiniami rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia. Padło też stwierdzenie, że: jak nasze dzieci będą wygrywać igrzyska olimpijskie może wtedy dotrze do ludzi,że to jednak sport – dodaje Krasińska.

Pole dance to sport, który wciąż walczy ze stereotypowym myśleniem sporej grupy osób. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdego dnia widać coraz większe zainteresowanie tego typu aktywnością. Dowodem tego jest chociażby fakt, że dopiero pod koniec 2017 roku polce dance został uznany za dyscyplinę sportową. Kto wie, być może w przyszłości faktycznie będziemy oglądać ten rodzaj aktywności na Igrzyskach Olimpijskich. Jesteś za?

Może Cię zainteresować

zamknij