×

Polak uratował topiące się nastolatki w Hiszpanii. Niestety sam nie przeżył

Polak uratował topiące się dziewczyny w Hiszpanii. Turysta z Polski odpoczywał na jednaj z Hiszpańskich plaż. W pewnym momencie zobaczył dwie topiące się nastolatki. Natychmiast ruszył im na pomoc. Niestety, sam nie przeżył…

Nastolatki weszły do wody mimo zakazu

W hiszpańskich mediach głośno było o bohaterskim czynie polskiego turysty. Nasz 40-letni rodak wypoczywał na plaży Segur de Calafell. W pewnej chwili zauważył pomiędzy falami dwie topiące się nastolatki, które weszły do wody pomimo obowiązującego tego dnia zakazu. Bez wahania rzucił się im na pomoc.

Polak uratował topiące się dziewczyny w Hiszpanii

Polak uratował topiące się dziewczyny w Hiszpanii, a sam stracił życie

Jego czujność uratowała życie dwóm nastolatkom. Dzięki jego pomocy zdołały wyjść na brzeg o własnych siłach. Niestety, bohater nie miał tyle szczęścia. Po chwili sam wpadł w jedną z fal i nie mógł sobie z nią poradzić. Jemu na pomoc przypłynęli surferzy. Wyciągnęli 40-latka na jedną z desek i przetransportowali go na plażę. Rozpoczęli także walkę o jego życie i wezwali pogotowie.

Mężczyznę w stanie krytycznym przewieziono do szpitala w Tarragonie. Niestety, lekarze nie zdołali go uratować. 40-latek zmarł.

___________________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

zamknij