×

Polacy wyjechali do Meksyku za pracą, a wycięto im organy! Jeden z nich zmarł

Polacy wyjechali do Meksyku za pracą. Niestety marzenia o wysokich zarobkach i chwilach spędzonych w pięknych miejscach szybko prysnęły. Dwójce naszych rodaków wycięto organy. Jeden z nich zmarł, a drugi jest w śpiączce.

Praca w Meksyku

Jak ustalił portal Onet, Polacy pojechali do pracy, którą załatwił im rodak. Póki co, nie jest pewne czy mężczyzna miał związek z kradzieżą organów. Dziennikarze dotarli do informacji, mówiących o dwojgu około 20-letnich mężczyzn, którzy zdecydowali się wyjechać do pracy za granicę. Ze względu na prywatny charakter sprawy, media nie podały do wiadomości publicznej nazwy miejscowości, z której pochodzą poszkodowani. Wiadomo za to, że mężczyźni udali się do Meksyku na początku lutego. Zamierzali pracować za granicą.

W zeszłym tygodniu rodzina jednego z emigrantów dowiedziała się, że jej krewny nie żyje. Z kolei kolega zmarłego w ciężkim stanie trafił do szpitala. Obecnie jest w stanie śpiączki. Nieoficjalne informacje dziennikarzy Onetu wskazują na to, że Polakom wycięto narządy wewnętrzne. Zmarłemu zabrano między innymi nerkę.

Polacy wyjechali do Meksyku za pracą

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odniosło się do sprawy. Urzędnicy potwierdzili, że w tej chwili trwa śledztwo mające na celu ustalenie szczegółów zdarzenia. Już teraz wiadomo, że pokrzywdzonych jest więcej.

Sprawa, o którą pan pyta, jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ oświadczyło, że jeden z Polaków nie żyje.

Jeden z poszkodowanych zmarł. Drugi został hospitalizowany, a stan jego zdrowia poprawia się. Natomiast trzeci z naszych obywateli powrócił już do Polski.

Niestety ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych, nie da się ustalić kto padł ofiarą przestępstwa oraz jak dużego uszczerbku na zdrowiu doznali mężczyźni.

Z uwagi na obowiązujące przepisy RODO oraz dobro poszkodowanych, MSZ nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia i toczącego się postępowania wyjaśniającego.

Popularność Meksyku

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie podróżami do Meksyku. Wynika to z faktu, że obok Zanzibaru, Dominikany czy Malediwów jest to jedno z nielicznych państw na świecie, które nie wymaga od podróżnych odbywania kwarantanny ani wykonywania testu PCR.

Meksyk uchodzi za jeden z najniebezpieczniejszych krajów świata. W kwietniu zeszłego roku doszło tam do przerażającej strzelaniny, w której zginęło prawie 20 osób.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować