×

9 osób pozowało do całkowicie nagich zdjęć, by pokazać, jak bardzo różni się ludzkie ciało

Kanadyjski magazyn „Now Toronto” właśnie opublikował trzecią coroczną edycję serii Pokochaj Swoje Ciało. Efekt jest zaskakujący.

Czasopismo prosi Kanadyjczyków, by nago zapozowali do zdjęć i opowiedzieli swoją historię, co wydarzyło się z ich ciałem. Wiele osób wciąż uważa, że nie zasługują, by pokochać siebie, bo ich ciało nie wygląda doskonale. Niedoskonałości czynią nas wyjątkowymi!

1. Catherine Hernandez

Catherine przez lata walczyła z dwoma przewlekłymi chorobami i na nowo odzyskała kontrolę nad swoim ciałem.

„Podczas szczytu mojej choroby chciałam pisać listy miłosne do mojego ciała. Chciałam powiesić je na lustrze w łazience i patrzeć na nie po wyjściu spod prysznica. Gdy choroba nabierała na sile, było to tak bolesne, że nie byłam w stanie nawet iść pod ten prysznic. Ciągle jednak chciałam wyznawać miłość mojemu ciału.”

2. Prince Amponsah

Cztery lata temu ciało mężczyzny zostało poparzone podczas pożaru. Niedawno wrócił do swojej pracy jako aktor.

„Nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek wrócę na scenę, bo czułem, że nie ma tam dla mnie miejsca. Nie widać tam wielu osób jak ja, a czasem sugerujemy się konkretnym wzorcem jeśli chodzi o wygląd. Jednak chciałem zobaczyć siebie, aby poczuć, że mogę być częścią.”

3. Heidi Hawkins

Lektorka, która często porusza temat ciśnienia, jakie jest nałożone na młode matki.

„Chciałabym, przed narodzinami dziecka, być bardziej świadoma tego, jak bardzo moje ciało zmieni się po porodzie. W magazynach widzisz dużo retuszowanych zdjęć matek, a to daje nierealny obraz kobietom odnośnie tego, jak będą wyglądały po porodzie.”

4. Monique Mojica

Artystka.

„To już nie jest odpowiedni czas na to, by być buldożerem, bo co taka 63-latka jak ja może zrobić? Ale właśnie teraz mogę korzystać z mojego ciała, by mówić o tym jak zmieniamy się właśnie teraz.”

5. Acacia Christensen

Zawodowa zapaśniczka.

„Zawsze byłam fanką zapasów, ale nie lubię tej seksistowskiej i homofobicznej kultury wokół nich. Za pierwszym razem zrezygnowałam z treningów, bo wszyscy wytykali mnie palcami i się wyśmiewali. Jednak ktoś powiedział mi, że przesadzam i teraz jestem tam, gdzie czuję, że pasuję, choć kobiety nie należą do tego świata.”

6. Ted Hallett

Pisarz, który zmagał się z rakiem nerki.

„Po operacji bardzo dużo przybrałem na wadze. Na początku martwiłem się jak dla innych prezentuje się moja blizna. Spotykałem się z kobietą, z którą byłem bardzo blisko, ze względu na to, że również przeszła przez raka. Jednak byłem tak przejęty swoim wyglądem, że prawdopodobnie ją wystraszyłem.”

7. Jasbina Justice

Nauczycielka jogi i aktorka filmów dla dorosłych.

„Trzeba się nauczyć być w porządku ze swoim ciałem i seksualnością. Chodzi o to, by być na własnych warunkach i samemu wyznaczać granicę.”

8. Paul Lancaric

Lektor.

„Były czasy, gdy nagrywając audiobooki erotycznych powieści nie czułem się komfortowo. Chodzi o moje doświadczenia. Ale w końcu nabrałem dystansu do swojej pracy i ciała. Dziś czuję się na tyle pewnie i komfortowo, że nie mam z tym absolutnie żadnego problemu.”

9. Jewlz Mazzei

Aktywistka.

„Promuję ciała we wszystkich kształtach i rozmiarach, a nie tylko te, które w opinii innych są tego warte na podstawie ustalonych standardów. Każdy z nas powinien nauczyć się kochać siebie! Jesteśmy tego warci i każde ciało jest wyjątkowe!”

Może Cię zainteresować

zamknij