×

Znana jest już data i miejsce pogrzebu Zofii Czerwińskiej. Informację podał przyjaciel zmarłej

Wczoraj dobiegła do nas bardzo smutna informacja o śmierci 85-letniej Zofii Czerwińskiej. Gwiazda znana była z ról w „Alternatywy 4”, „Miś” czy „Świat według Kiepskich”. Wiadomo już, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb aktorki.

Czas i miejsce pogrzebu

O tym, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Zofii Czerwińskiej poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz, przyjaciel zmarłej i wykonawca testamentu, Mariusz Szczygieł.

Życie aktorskie Zofii Czerwińskiej

Zofia przyszła na świat 19 marca 1933 roku. Jako zdolna i młoda dziewczyna ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Po raz pierwszy wystąpiła na dużym ekranie w „Pokoleniu” Andrzeja Wajdy. Cztery lata później zagrała w „Popiele i diamencie”.

Na swoim koncie ma jednak znacznie więcej ról…

Grała m.in. w „Eroice” Andrzeja Munka, „Dwóch żebrach Adama” i „Mniejszym złu” Janusza Morgensterna, „Rejsie” Marka Piwowskiego, „Nie lubię poniedziałku” Tadeusza Chmielewskiego, „Poszukiwanym poszukiwanej” i „Misiu” Stanisława Barei, „Lalce” Ryszarda Bera, „Rajskiej jabłoni” Barbary Sass, „Och, Karol” Romana Załuskiego, „Strasznym śnie Dzidziusia Górkiewicza” Kazimierza Kutza, „Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego, „Golemie” i „Ubu Królu” Piotra Szulkina, „Pianiście” Romana Polańskiego, „Wojnie żeńsko męskiej” Łukasza Palkowskiego.

Życie poza aktorskie

Zofia Czerwińska była nie tylko uzdolnioną aktorką, ale także działaczką społeczną i działaczką na praw zwierząt. Ludzie, którzy ją znali, podziwiali ją za urok osobisty i ponadprzeciętną charyzmę, którą dzieliła się z innymi.

Będzie nam jej brakowało [*]

Polecane

Może Cię zainteresować