×

Właśnie zakończył się pogrzeb zamordowanego Kuby. 16-latka żegnały tłumy

Dziś odbył się pogrzeb ucznia ze szkoły w Wawrze. Przypomnijmy, że 16-latek został zamordowany przez swojego 15-letniego kolegę. Do tej przerażającej tragedii doszło 10 maja w warszawskiej placówce. Emil B. zadał Kubie K. sześć ciosów nożem.

Pogrzeb ucznia ze szkoły w Wawrze

Z pewnością śmiercią 16-letniego Kuby żyją nie tylko nauczyciele i uczniowie ze szkoły, do której uczęszczał, ale także i cała Polska. Koledzy z klasy zamordowanego chłopca, napisali do niego list, który zostawili pod szkołą. Jak nietrudno się domyślić, słowa, które w nim umieścili, poruszają do głębi.

Nie znamy bardziej miłej, kochanej osoby niż Kuba. Pełny szacunku do kobiet, zawsze uśmiechnięty i wesoły (…). Na pewno nie zasłużył na to, co go spotkało. Na zawsze pozostanie w naszych sercach… Kochamy Cię!

Na stronie szkoły pojawiło się wcześniej ogłoszenie o pogrzebie nastolatka. Oczywiście ono również było przepełnione smutkiem:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 10 maja zginął śmiercią tragiczną, przeżywszy 16 lat KUBA.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim przy ul. Tatarskiej 8. 16 maja o godzinie 14.00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – czytamy na stronie internetowej placówki

Pogrzeb ucznia ze szkoły w Wawrze, w obrządku muzułmańskim

Dziś punktualnie o godzinie 14:00, na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim przy ul. Tatarskiej 8, rozpoczęły się uroczystości żałobne. Odbyły się oczywiście, jak wcześniej wspominano w obrządku muzułmańskim. Tuż po nich ciało zmarłego Kuby odprowadzono na miejsce ostatecznego spoczynku. Bliscy nastolatka mieli jedną prośbę, z racji ich wiary, poprosili, aby nie przynoszono znaku krzyża na wiązankach i zniczach.

Pogrzeb-Kuby-ze-szkoły-w-Wawrze

Nastolatka żegnały tłumy

Pogrzeb-Kuby K.-ze-szkoły-w-Wawrze

Ciało spoczęło bez trumny

Pogrzeb Kuby w obrządku muzłumańskim

„Słychać było ciągłe szlochanie”

Pogrzeb Kuby

Na koniec warto postawić jedno ważne pytanie – czy musiało dojść do takiej tragedii?

Kuba, spoczywaj w pokoju… ?

Może Cię zainteresować

zamknij