×

Pogrzeb 16-letniego Kuby odbędzie się dzisiaj. Rodzina ma tylko jedną prośbę

Śmiercią 16-letniego Kuby żyją nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale cała Polska. Przypomnijmy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Warszawie zmarł po tym, jak 10 maja bieżącego roku 15-letni Emil zadał mu kilka śmiertelnych ciosów. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb ucznia dźgniętego nożem.

Pogrzeb ucznia dźgniętego nożem

Informacje o pogrzebie pojawiły się na stronie szkoły do której uczęszczał nastolatek.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 10 maja zginął śmiercią tragiczną, przeżywszy 16 lat KUBA.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim przy ul. Tatarskiej 8. 16 maja o godzinie 14.00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – czytamy na stronie internetowej placówki

Wiadomo także, że pogrzeb ma się odbyć w obrządku muzułmańskim. W związku z tym bliscy i przyjaciele tragicznie zmarłego nastolatka proszą o nieprzynoszenie znaku krzyża na wiązankach i zniczach.

Pogrzeb ucznia dźgniętego nożem
Facebook

Msza święta, po której kilkaset osób wzięło udział w marszu milczenia

W związku z tragiczną śmiercią 16-letniego Kuby, na początku tygodnia została odprawiona msza święta, po której kilkaset osób wzięło udział w marszu milczenia. Wielu uczestników miało ze sobą transparenty mające na celu wyrazić sprzeciw przemocy. Cały marsz prowadzili uczniowie z klasy, do której chodził zamordowany nastolatek. Pochód zakończył się przed szkołą, do której chodził Kuba, gdzie każdy mógł złożyć kwiaty i znicze.

Pogrzeb ucznia dźgniętego nożem
TVN24

Spoczywaj w spokoju…

Może Cię zainteresować