×

Pogrzeb Patrycji i Krystiana. Para licealistów spoczęła w jednym grobie

Pogrzeb Patrycji i Krystiana odbył się w ubiegły czwartek. Tragicznie zmarli zakochani licealiści spoczęli w jednym grobie. Na koniec uroczystości ich rodzicie poprosili o ważną rzecz.

Dwa identyczne wypadki

Przypomnijmy, że do identycznych wypadków doszło w przeciągu dwóch dni. Pierwszy z nich miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę (10/11 kwietnia) na drodze powiatowej w miejscowości Piotrawin (woj. lubelskie). 20-letni Krystian prowadząc samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wówczas auto stanęło w płomieniach. Młody mężczyzna zginął na miejscu.

Dwa dni później, w nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 kwietnia) w Końskowoli (woj. lubelskie) samochód osobowy marki renault uderzył w przydrożne drzewo i spłonął. Za kierownicą siedziała 19-letnia Patrycja, która zginęła na miejscu.

Później okazało się, że nastolatkowie byli parą. Chodzili do tej samej szkoły, a w tym roku mieli przystąpić do matury. Czy śmierć dwójki licealistów była zaplanowana? Okoliczności wypadków wyjaśnia prokuratura w Lublinie oraz w Puławach.

Pogrzeb Patrycji i Krystiana

Jak podaje SuperExpress, Patrycja zostawiła list, w którym poprosiła o jedno – żeby pochować ją razem z ukochanym. Rodzice obojga spełnili tę prośbę. Ostatnie pożegnanie dwójki zakochanych licealistów odbyło się w czwartek (22 kwietnia) na Cmentarzu Komunalnym na Majdanku w Lublinie. Oboje spoczęli w jednym grobie.

Patrycja była radną Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Na znak żałoby flagę na lubelskim ratuszu opuszczono do połowy masztu. Sama uroczystość odbyła się bez rozgłosu.

Po pogrzebie obie rodziny zrobiły jeszcze jedną ważną rzecz. Poprosiły o wsparcie zbiórki na leczenie małej Niny:

Czasem są takie momenty, że łzy same cisną się do oczu. Piszemy te słowa pełni żalu i smutku na prośbę rodzin Śp. Patrycji i Krystiana – pary licealistów którzy kilka dni temu zginęli w tragicznych wypadkach samochodowych. Wiemy, że wspierali naszą zbiórkę i bardzo chcieli pomóc Ninie. Na prośbę rodziny otworzyliśmy dedykowaną im skarbonkę. Mamy nadzieję, że Śp. Patrycja i Krystian będą na nas życzliwie patrzeć z góry…

– czytamy na stronie zbiórki.

Źródła: lublin.se.pl, www.siepomaga.pl

Polecane

Może Cię zainteresować