×

Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Władze miasta wystosowały szczególny apel

Niedługo odbędzie się pogrzeb ofiar tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku. Władze miasta zaapelowały do osób chcących wziąć udział w uroczystościach o poszanowanie rodziny bliskich, którzy zginęli.

Tragedia w Szczyrku

5 grudnia po godzinie 18:00 całą okolicą w Szczyrku wstrząsnął potężny wybuch. W ciągu kilku sekund trzykondygnacyjny budynek przy ulicy Leszczynowej 6 uległ całkowitemu zniszczeniu. Pomimo intensywnej akcji ratowniczej, nie udało się uratować domowników. Zginęło osiem osób, w tym 4 dzieci.

Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku
Facebook

Przyczyną wybuchu gazu były źle zaplanowane prace budowlane w pobliżu domu

Uszkodzono gazociąg i dlatego gaz ulatniał się do wnętrza budynku. Spółka wydała oświadczenie, a jej prezes został przesłuchany przez policję.

Zginęła prawie cała rodzina, za wyjątkiem Pani Kasi. Straciła ona nie tylko najbliższych, ale także cały dorobek swojego życia. Miasto oraz wiele osób z całej Polski pomagają jak tylko mogą i wspierają kobietę w tych trudnych chwilach.

Śledztwo jest w toku i policja bada, kto faktycznie zawinił i doprowadził do tej tragedii. Co dodatkowo szokuje, większości członków rodziny nie powinno być w tym czasie w budynku. Niestety przez zbieg okoliczności, prawie wszyscy domownicy w momencie wybuchu byli w domu.

Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku
Facebook

Apel władz miasta

W najbliższy czwartek odbędzie się msza żałobna oraz pogrzeb rodziny, która zginęła pod gruzami domu. Władze miasta przekazały informację o zmianach w ruchu w trakcie pogrzebu:

Na czas przejścia konduktu żałobnego, zamknięta zostanie droga od kościoła do cmentarza (od ul. Lipowej, ul. Myśliwska i ul. Beskidzka)

Wystosowano także apel do wszystkich osób postronnych, które chciałby wziąć udział w ostatniej drodze tragicznie zmarłej rodziny. Prośba dotyczy specjalnie wyznaczonych miejsc w kościele dla najbliższych.

Poproszono, aby nie zajmować miejsc zarezerwowanych. Podobnie prośbę wystosowano dla osób chcących zaparkować swój samochód. Na czas pogrzebu parking przy cmentarzu dostępny tylko dla najbliższej rodziny.

Ogromne wyrazy współczucia dla bliskich ofiar tragedii

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.se.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij