×

Pogrzeb Miłogosta Reczka. Rodzina zmarłego aktora prosi o wpłaty na konto

Pogrzeb Miłogosta Reczka, aktora filmowego i teatralnego, będącego legendą polskiego dubbingu. Zmarł 14 grudnia w wieku 60 lat po ciężkiej chorobie. Teraz rodzina aktora ma jedną prośbę. Chodzi o pieniądze.

Kim był Miłogost Reczek?

Miłogost Reczek urodził się 10 lutego 1961 roku we Wrocławiu. Skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie – Filii we Wrocławiu. Występował na deskach wielu teatrów, grał m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Aktor miał za sobą również występy w wielu filmach i serialach. „Pitbull”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość”, „Samo życie”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” czy „Świat według Kiepskich”, to tylko część produkcji, w jakich mogliśmy go podziwiać.

Reczek był obdarzony niezwykłym głosem, którego użyczał postaciom z: „Gwiezdnych wojen”, „Kung Fu Panda”, „Krainy lodu”, „Jak wytresować smoka”. Bez wątpienia był legendą polskiego dubbingu.

Co ciekawe, aktor podkładał też głos pod postaci z gier tj. „League of Legends”, „Wiedźmin” czy „Cyberpunk 2077”. Ponadto, nagrywał audiobooki.

Niestety 14 grudnia w mediach pojawiła się wstrząsająca wiadomość o tym, że Miłogost Reczek nie żyje. Aktor zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej. Miał 60 lat.

Pogrzeb Miłogosta Reczka

Pogrzeb zmarłego aktora zaplanowany jest na 30 grudnia 2021 roku o godz. 13:15 na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburgskim przy ulicy Młynarskiej 54 w Warszawie. Godzinę wcześniej odprawione zostanie nabożeństwo żałobne w kościele przy Placu Małachowskiego 1.

Rodzina Miłogosta Reczka opublikowała nekrolog, w którym zwraca się z prośbą do żałobników. Bliscy zmarłego aktora proszą, by nie przenosić kwiatów na pogrzeb. Zamiast tego proponują dokonanie wpłaty na fundację, pod której opieką był Reczka.

Prosimy, by nie przynosić kwiatów. Będziemy wdzięczni za wpłaty na konto Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która do końca opiekowała się Miłogostem. Nr konta 43 1500 1126 1211 2009 3528 0000

Miłogost Reczek chorował na szpiczaka, który utrudniał mu normalne funkcjonowanie i wykonywanie pracy zawodowej. W związku z tym, w maju 2020 r. zorganizowano zbiórkę na jego terapię. Dzięki Fundacji im. Darii Trafankowskiej udało się zebrać 50 tys. zł.

Przypomnijmy, że Trafankowska, znana m.in. z serialu „Na dobre i na złe”, zmarła w wieku 50 lat na raka trzustki w 2004 r.

Źródła: www.se.pl, ksiazki.wp.pl
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij