×

Pogrzeb Martyny i Bartosza, którzy zginęli tragicznie tuż przed swoim ślubem

Pogrzeb Martyny i Bartosza, którzy zginęli tragicznie odbył się w Niedźwiedziu. To w tym kościele następnego dnia młodzi mieli wziąć ślub, na który czekali od dawna. Niestety przed ołtarz wniesiono ich ciała…

Wypadek śmiertelny w Świecy

26-letnia Martyna P. i 32-letni Bartosz W. mięli wziąć ślub rok temu. Jednak z powodu pandemii byli zmuszeni przesunąć termin uroczystości na 1 września 2021 r. Ich przygotowania do wesela właśnie dobiegały końca i już wkrótce zakochani mieli bawić się w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Niestety wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. Dzień przed ślubem, narzeczeni zginęli w wypadku samochodowym. Gdy wracali z sali weselnej w restauracji pod Odolanowem (woj. wielkopolskie), ich auto wpadło pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

Zamiast ślubu, pogrzeb…

Przed ołtarzem w kościele parafialnym Martyny pod Ostrzeszowem młodzi mieli przysięgać sobie miłość i wierność. Sakramentu ślubu miał im udzielać ks. Waldemar Wiertelak z parafii pod wezwaniem św. Anny w Niedźwiedziu.

Zamiast tego, duchowny odprawił w tej świątyni mszę pogrzebową, a w rozmowie z Super Expressem przekazał, że rodzina ofiar tragedii ma jedno życzenie:

Rodzina chciałaby przeżyć żałobę w spokoju.

Pogrzeb Martyny i Bartosza, którzy zginęli w Świecy

Ostatnie pożegnanie narzeczonych rozpoczęło 4 września od mszy żałobnej o godz. 11.00 w kościele pw. św. Anny w Niedźwiedziu pod Ostrzeszowem. Przed nabożeństwem odmówiono też różaniec za dusze zmarłych.

Na pogrzebie Martyny i Bartosza pojawiły się tłumy ludzi. Gromadzili się w kościele i poza nim. Nie tylko najbliższa rodzina chciała towarzyszyć młodym w ich ostatniej drodze. Wiele osób przyniosło białe róże.

Tego dnia było pogodnie, nie padał deszcz. Jedynie łzy spływały po policzkach żałobników.

Ślub wezmą teraz w niebie. Już na zawsze pozostaną razem…

– mówią bliscy zmarłych, cytowani przez Super Express.

Po mszy kondukt żałobny udał się na cmentarz w Niedźwiedziu, by pożegnać tragicznie zmarłych. Martyna i Bartosz spoczęli we wspólnym grobie.

To byli wspaniali ludzie

Narzeczeni mieszkali w Poznaniu. Bartosz obronił doktorat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i był adiunktem w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. Na facebookowym profilu wydziału można było przeczytać:

Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra

Ostatni wpis Martyny na profilu społecznościowym brzmiał:

Z radością zawiadamiamy o naszym ślubie. Będzie nam miło widzieć Was w tym szczególnym dniu

– napisała 20 sierpnia 26-latka. Nie mogła przewidzieć, że ten wyjątkowy dzień nigdy nie nadejdzie…

Źródła: www.se.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Zdj. ilustrujące/Freepik (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij