×

Pogrzeb małego Milana. Rodzice dziecka mają poruszający apel do żałobników

Lada dzień odbędzie się pogrzeb małego Milana. Chłopiec zginął w tragicznych okolicznościach na cmentarzu we wsi Kamienica. Rodzice dziecka mają poruszający apel do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu ich dziecka.

Śmierć na cmentarzu

Choć nikt nie zna dnia ani godziny, ten maluszek odszedł zdecydowanie za wcześnie. Miał zaledwie 1,5 roku, kiedy odszedł w dramatycznych, skrajnie rzadkich okolicznościach.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia na cmentarzu w Kamienicy w gminie Załuski.

Chłopczyk na cmentarz przyjechał w poniedziałek po południu z matką i dwójką rodzeństwa. Dzieci przechodziły koło nagrobka, z którego nagle oderwała się pionowa płyta, uderzyła jedno z nich w głowę

– relacjonowała prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak.

Matka chłopca natychmiast rzuciła się synkowi z pomocą. Wkrótce na miejsce przybył helikopterem LPR i zespół reanimacyjny. Niestety, życia chłopca nie udało się uratować. Matka dziecka wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało.

Matki dziecka na razie nie udało się przesłuchać, jest w szoku

– powiedziała po wypadku szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Jak poinformowała prokuratura, w sprawie nagrobka (jego stanu i konstrukcji), z którego oderwała się odpowiedzialna za tragedię płyta, wypowie się biegły z zakresu kamieniarstwa. Na chwilę obecną wiadomo, że był to 5-letni nagrobek. Udało się już ustalić także jego właścicieli i wykonawcę.

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora. Wersję, że to chłopiec uszkodził nagrobek, ze względu na wiek zmarłego dziecka, można wykluczyć.

Pogrzeb małego Milana

Pogrzeb tragicznie zmarłego Milana odbędzie się w czwartek 28 kwietnia o godzinie 14 w kościele św. Floriana w Krysku. W związku z ostatnim pożegnaniem 1,5-rocznego dziecka, rodzice chłopca zwrócili się z poruszającym apelem do uczestników pogrzebu.

Prosimy Was Wszystkich, byście zamiast kwiatów, środki na nie przeznaczone wrzucili do specjalnej puszki na rzecz dzieci ciężko chorych podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość. Chcemy, aby ta ostatnia droga ziemska z naszym Milankiem nie była tylko czasem cierpienia i zamykania się w sobie, ale była również czasem solidarności z chorymi. Jeśli macie życzenie przynieście ze sobą symbolicznie białą różę.

Spoczywaj w spokoju Milanku [*]

Źródła: www.fakt.pl, www.facebook.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij