×

Wczoraj odbył się pogrzeb Hanny Dunowskiej. Na ostatnie pożegnanie przybyły tłumu

Hanna Dunowska zmarła pierwszego sierpnia. O śmierci aktorki znanej m.in. z „Barw szczęścia” jako pierwszy poinformował serwis Filmpolski.pl. Popularna aktorka teatralna i filmowa miała 60 lat, kiedy wzięła ostatni oddech. Przypomnijmy, że gwiazda już dziesięć lat temu zachorowała na raka piersi. Wczoraj, 14 sierpnia, odbył się pogrzeb Hanny Dunowskiej. Podczas ostatniego pożegnania nie zabrakło bliskich i przyjaciół z branży filmowej.

Pogrzeb Hanny Dunowskiej. Pojawili się jej bliscy i przyjaciele

Pogrzeb aktorki rozpoczął się w Domu Pogrzebowym na warszawskich Powązkach Wojskowych. Zmarła 60-latka została pochowana w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Bródnowskim – tam przewieziono urnę z jej prochami. Wśród osób, które żegnały Dunowską, nie zabrakło m.in. kolegi z planu „Barw szczęścia” Sebastiana Cybulskiego, reżysera „Rancza” Wojciecha Adamczyka, Bożeny Dykiel, Barbary Bursztynowicz z mężem Jackiem, Krzysztofa Gosztyły czy Jacka Kałuckiego.

Podczas pogrzebu Elżbieta Czerwińska odczytała listy od współpracowników i przyjaciół.

Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Była aktorką, ale i psychoterapeutką. Drugi zawód zdobyła już podczas choroby, w wieku, w którym większość ludzi raczej kończy karierę zawodową niż zaczyna. Choroba była dla Hani bodźcem do pracy nad sobą, poznawania siebie, przekraczania własnych ograniczeń… Będąc bardzo krytyczną wobec akademickiej medycyny zdecydowała się na leczenie alternatywne. Wierzyła, że jej organizm jest tak silny, że sam zwalczy chorobę. Sama chciała decydować o tym, co będzie przyjmować. Można powiedzieć, że chorowała na własnych warunkach. Do końca pracowała, żyła pełnią życia – napisała sąsiadka Dunowskiej

Była wielką aktorką

Hanna Dunkowska była znana widzom z takich produkcji jak „Barwy Szczęścia”, „07 zgłoś się”, „Samo życie”, „Przyjaciółki”, „Pensjonat pod Różą” czy „Czar par”, gdzie była współprowadzącą. Aktorka od 1984 roku byłą także aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie można ją było zobaczyć w „Oskarżonym” Fiodora Dostojewskiego, a następnie Teatru Północnego. W ostatnich latach swojego życia łączyła karierę aktorską z pracą psychoterapeuty – ukończyła studia w Instytucie Psychologii Procesu.

Aktorka była dwukrotnie mężatką. Miała dwójkę dzieci – 37-letnią córkę Joannę i 21-letniego syna Julka.

Więcej zdjęć z ostatniego pożegnania Hanny Dunkowskiej poniżej. Spoczywaj w pokoju [*]

Polecane

Może Cię zainteresować