×

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego w Krakowie. Tylko 2 osoby pożegnają aktora

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego będzie skromny i kameralny. Serialowego Boczka pożegnają tylko dwie osoby: żona i córka.

Serialowy Boczek

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października z powodu zapalenia płuc i ciężkiej niewydolności oddechowej. Był zakażony koronawirusem. Aktor, znany z roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich miał chorobę współistniejącą. Od wielu lat poważnie chorował na cukrzycę, znosił to jednak z humorem, przestrzegał diety i chętnie wspierał innych chorych. Był współautorem książki Dieta bez wyrzeczeń, promującej zdrowy styl życia. Jak wyznał z jednym w wywiadów, cukrzycę wykryto u niego przez przypadek:

Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne. Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle.

Rok temu aktor bardzo schudł. Udało mu się zrzucić 25 kilogramów. To bardzo poprawiło jakość jego życia. Niestety, zakażenie koronawirusem w przypadku pacjentów cukrzycowych jest bardzo niebezpieczne.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Kiedy aktor trafił do szpitala, lekarze od razu podejrzewali Covid-19. Jak potwierdził Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie:

Miał objawy koronawirusa, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan.

Dariusz Gnatowski odszedł w wieku zaledwie 59 lat. Uwielbianego aktora pożegnali koledzy z branży oraz fani, ale tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w pogrzebie będą mogli uczestniczyć tylko najbliżsi, w tym wypadku żona i córka. Informację tę potwierdziła w rozmowie z Super Expressem Joanna Kurowska:

Z powodu obostrzeń nie będę mogła uczestniczyć w pogrzebie. Jest mi przykro, że nie będę mogła pożegnać swojego przyjaciela.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego odbędzie się w Krakowie.

 

Źródła: www.plotek.pl, www.instagram.com, www.plotek.pl

Może Cię zainteresować

zamknij