Dziś odbył się pogrzeb Alfiego Evansa. Na karawanie umieszczono dwa, duże napisy

Historia Alfiego Evansa, który wraz z rodzicami dzielnie walczył o swoje życie, poruszyła cały świat. I choć 2,5-letni chłopczyk zmarł już 28 kwietnia, to właśnie dzisiaj, 14 maja, odbył się pogrzeb małego wojownika. Pochówek miał miejsce w Liverpoolu.

Charakter pogrzebu

Rodzice Alfiego zdecydowali, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny i ograniczą się do członków rodziny oraz zaproszonych gości. Doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że żałobników w kraju, jak i na całym świecie, będzie mnóstwo, dlatego tego typu rozwiązanie wydawało się być jak najbardziej rozsądne. Zgodzili się jednak, aby wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w ostatniej drodze ich dziecka, ustawili się na trasie konduktu pogrzebowego, który docelowo prowadził na cmentarz. Zwrócili też uwagę na to, aby nie ubierać się na czarno tylko w jasne kolory.

Mama i tata Alfiego, Tom i Kate nadal dziękują społeczeństwu za okazane im wsparcie, ale prosili nas, aby poprosić wszystkich, którzy dobrze im życzą, o uszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu. Zaprosili tych, którzy chcą okazać swoje wsparcie, aby ustawili się wzdłuż chodnika na Walton Lane przed Goodison Park od skrzyżowania Spellow w kierunku Queens Drive, gdy będzie tamtędy przechodził kondukt pogrzebowy między 11, a 11.30 – czytamy w oświadczeniu dotyczącym organizacji pogrzebu

Podczas gdy niektórzy żałobnicy stali, płakali i obserwowali przejazd samochodu ze zmarłym chłopcem, inni podbiegali do pojazdu i kładli na nim żałobne kwiaty.

Na karawanie pogrzebowym po jednej stronie widniał napis „our hero” (nasz bohater), a po drugiej „worrior” (wojownik).

Hołd Alfiemu oddano także na oficjalnym koncie na Twitterze, zamieszczając niebieskie serca, które mają kojarzyć się ludziom ze zmarłym Alfim.

Na pogrzeb Alfiego została zaproszona gwiazda X-Factora, Talia Dean, która wykonała utwór pt. „Alfie” Cilla Blacka. Piosenkarka zachęcała również do zamieszczania zdjęć niebieskich i purpurowych serc w mediach społecznościowych.

Historyczny pogrzeb

O pogrzebie Alfiego jest głośno nie tylko w Liverpoolu czy w Anglii, ale również w wielu innych krajach świata. W Polsce również wiele osób interesowało się sprawą chłopca i nieustannie wspierało go modlitwą podczas trwania specjalnych przeznaczonych ku temu spotkań i mszy w intencji Alfiego.

Spoczywaj w pokoju Mały Wojowniku…


Źródło: dailymail.co.uk, google.com | Fotografie: twitter.com