×

Pogrzeb Agnieszki Fatygi. Aktorkę pochowano po prawie 2 miesiącach od śmierci

Pogrzeb Agnieszki Fatygi odbył się ok. 1,5 miesiąca po jej śmierci. Artystka została pochowana na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Znana artystka nie żyje

Agnieszka Fatyga, aktorka teatralna, telewizyjna, śpiewaczka i pianistka odeszła nagle 30 października w wieku zaledwie 62 lat. O jej śmierci poinformował w media społecznościowych mąż Wojciech Olszański i córka, również aktorka. Michalina Olszańska.

Mąż Agnieszki Fatygi wspominał ją z bólem i wzruszeniem na swoim kanale na YouTube:

Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7.00 rano, nagle… Wszystko, co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem. Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek ci, co ją znali wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energię.

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Pogrzeb artystki odbył się blisko dwa miesiące po jej śmierci, w piątek 18 grudnia. Msza pogrzebowa odbyła się o 12:30 w kościele Św. Antoniego na ul. Senatorskiej, a o 14.00 rozpoczęły się uroczystości na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Ze względu na pandemię koronawirusa, w kameralnej ceremonii wzięli udział tylko krewni zmarłej oraz najbliżsi przyjaciele m.in Rafał Bryndal i Nikodem Rozbicki.

 

Przyczyna śmierci Agnieszki Fatygi nigdy nie została podana do publicznej wiadomości, podobnie jak powód ponad półtoramiesięcznego opóźnienia pochówku.

Źródła: www.fakt.pl, kultura.onet.pl, www.youtube.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować