×

Tłumy żegnały postrzelonego 21-latka z Konina. Jednak gest ojca Ewy Tylman wzrusza do łez

W czwartek, tj. 21 listopada o godz. 13:00 w kaplicy parafii pw. św. Wojciecha w Koninie, odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość pogrzebowa. 21-letniego Adama zastrzelonego przez policjanta pożegnało ok. 300 osób. Wśród nich znaleźli się głównie młodzi ludzie i ojciec Ewy Tylman, który w wyjątkowy sposób chciał oddać hołd zmarłemu…

Zbyt młody na to, by umierać

Wiadomość o śmierci 21-latka zszokowała całą Polskę. Chłopak zginął z rąk policjanta, który podczas próby zatrzymania śmiertelnie go postrzelił. Czy miał prawo oddać strzał? To wciąż próbują wyjaśnić odpowiednie organy.

Zachowanie policjanta rozpoczęło falę protestów. Młodzi ludzie przychodzili w ostatnich dniach pod komisariat, żeby wyrazić swój sprzeciw i okazać wsparcie dla rodziny zmarłego. Adam zginął bardzo młodo, zostawił zrozpaczoną narzeczoną i rodzinę. Miał przed sobą całe życie. Marzył o ślubie z Julką i otworzeniu własnej pizzerii.

Na pogrzeb Adama z Konina przyszły tłumy. Zjawił się też ojciec Ewy Tylman

Uroczystości pogrzebowe przebiegły bezpiecznie, choć spodziewano się, że zamieszki mogą się powtórzyć. Przyjaciele Adama odpalili race na jego cześć. Nad grobem odczytany został wzruszający list siostry zmarłego.

[…]Muszę pożegnać brata, którego kochałam nad życie i który był za młody, który mógłby jeszcze z nami tutaj być. Odebrali mu bicie serca

W krótkich, ale bardzo wzruszających słowach, pożegnała Adama również narzeczona.

Bardzo wymowny był gest niespodziewanego gościa uroczystości, ojca Ewy Tylman. Młodej kobiety, która zginęła w 2015 r. Jej sprawę również śledziła cała Polska. Mężczyzna pokazał swoją solidarność z bliskimi zastrzelonego Adama w niezwykły sposób – grając podczas pogrzebu na trąbce.

Pojawia się wiele niejasności

Wiadomo, że policjant oddał śmiertelny strzał, kiedy chłopak rzucił się do ucieczki i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Mimo wezwania pogotowia i udzielenia Adamowi przez funkcjonariuszy pierwszej pomocy, 21-latka nie udało się uratować.

Prokuratura wciąż bada sprawę i przesłuchuje świadków zdarzenia. Policjant, który oddał strzał, jest w złej kondycji psychicznej.

Źródła: poznan.onet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: You Tube (miniatura wpisu), Youtube.com

Polecane

Może Cię zainteresować